pplisekk123

Chtěla bych se zeptat

Chtěla bych se zeptat v práci mam smlouvu na určito do března,a ted jsem otehotnela,jenze budu muset na neschopenku protoze delam v rizikovem pracovisti.Muzou me v práci po tom breznu 2011vyhodit?A pokud ano z ceho se mi pak bude pocitat neschopenka a po narozeni ditete materska?

Nejlepší odpověď
lola

Pokud budeš na neschopence,tak jsi v ochranné lhůtě a musí ti být všechno hrazeno i když ti skončí smlouva. Na mateřskou si zkus zavolat na sociálku,tam by ti měli říct,kdo a kolik ti bude platit. Hodně štěstí.

Další odpovědi
Drap

Pokud jste v PN tak vás firma nemůže propustit i když skončila smlouva. Pokud budete nemocná až do odchodu na mateřskou, bude tato vypočtena z platu. Pokud Vás propustí dříve tak z platu v případném novém zaměstnání a nebo z dávek které budete pobírat, pokud budete registrována u pracovního úřadu.