Pee.Kleo

Chtela bych se vdat,ale nesouhlasim s novym zakonem.Jak to obejit?

Jednou bych se chtela vdat, ale jak mam prekousnout novy zakony ohledne manzelstvi? Neni preci normalni ze k prodeji i blbeho fenu potrebuji souhlas manzela? Zda se to divne jen me, nebo se najde i vice lidi? Pokud se tento zakon neda nejak obejit, nikdy se nevdam.

Nejlepší odpověď
bolak

Dá se to obejít tím že si vezmeš plešatýho.

Další odpovědi
anonym

Nevdávej se, ušetříš si spoustu úředničiny a případných problémů.
Upřímně vzato „předmanželskou smlouvu“ a toto opatření v novém OZ chápu jako ochranu občana, tedy i tebe.
Představ si, že za dva roky po uzavření manželství se z manžela vyklube darebák, který ti postupně vytahá z domova všechno, co bude schopný prodat a třeba potom propít.
Jenže podle nového zákona by k tomu musel mít tvůj podpis, jinak nic nemůže prodat. V tomto případě řešit otázku prodeje fénu je samozřejmě nesmysl, protože za ten dostane pár stovek i bez sepisování smluv.
Zkus si to nechat projít hlavou a podívej se na problém ze strany manželky, která nakonec skončí bez majetku a bez prostředků, protože manžel ji při rozvodu o vše obere.

ivzez

Jak obejít NOZ?
Stejně jako kterýkoliv jiný zákon – nijak!

Budete si muset stanovit, co je pro Vás důležitější,
(vztah + sňatek nebo nesouhlas se zákonem)
a podle toho se rozhodnout.

PS:
Ocko,
neporušuje dotaz „jak obejít NOZ“
(nebo jiný zákon) zdejší pravidla?

arygnoc

ocko:

viete o tom, že muži majú presne opačný názor – o manželkách zlatokopkách?

ukážte mi ženu prenasledovanú exmanželom pre alimenty až kým ju z kože nezoderie?

súhlasím s tým, nech sa Pee.Kleo radšej nevydáva – možno ušetrí nejakému mužovi trpké skúsenosti (nemyslím to ako urážku – ale stať sa môže všeličo).
viete, dnes sú zákony skutočne zlé, nepriateľské najmä proti rodine, dávajú ženám do rúk príliš veľa zbraní proti mužom – a to partnerstvu nesvedčí.

len konštatovanie:
tisícročia bola žena existenčne viazaná na manžela (okrem výnimiek).
prospelo to najmä rodine, deťom.

ženská emancipácia je dnes vedená ako BOJ pohlaví, a nie ako snaha o uznanie výhod pohlavia (mať deti, rodiť deti), osobnosti – a to je zle. i pre ženy.