Lenjička

Chtěla bych se naučit hodně dobře anglicky levnou formou.

Ahoj,
maturovala jsem z Angličtiny před dvěma lety. Ráda bych se tomuto jazyku věnovala ještě více, ale nemám peníze na žádný kurz ani soukromou jazykovou školu. Znáte nějaké stránky, kde lze online studovat AJ? Jaké metody při samostudiu zabírají? Jaký další jazyk byste mi doporučili? Obávám se, že FR a NJ jsou už pasé, raději bych nějaký jazyk, který by byl ceněný 🙂
Děkuji za všechny odpovědi!

Nejlepší odpověď
Terryle

Koukej se na filmy a seriály s titulkama (ideálně anglickýma) a snaž se hlavně rozumět tomu, co říkají. Postupem času titulky vypínej.
Poslouchej písničky a snaž se rozumět slovům a překládej si text. A samozřejmě hodně čti a piš… najdi si na netu anglicky mluvící kamarády na dopisování a piš a chatuj, později si můžeš i volat po skypu. A když při dopisování narazíš na něco, co neznáš, najdi si to ve slovníku nebo v učebnici nebo na nějakém fóru… Mně přijde, že pro praktickou angličtinu není tak zásadní umět perfektně gramatiku, ale mít řeč naposlouchanou, dokázat rozumět a nepřemýšlet nad tím, co řekneš. Prostě komunikovat. Chybky se můžou odbourat později. Ale když budeš drtit gramatiku a přitom nebudeš rozumět a budeš se bát mluvit, nikdy se dobře jazyk nenaučíš… toť má zkušenost. Hlavně hodně energie a vytrvalosti :o)

A další jazyk? Teď se zase vrací ruština… anebo začíná být docela užitečná arabština nebo čínština. Ale u všech je problém i s písmem. Asi to chce vybrat si i podle toho, jaká kultura Ti je sympatická…

Další odpovědi
Michal Kole

www.helpforen­glish.cz
http://vyuka.li­de.cz/kurz-anglictiny-zdarma.aspx

greycell

čau! můžeš zkusit níže uvedený link, třeba se Ti bude líbit a pomůže Ti v učení.

Zdroj: http://www.li­vemocha.com