Mika47

Chtěla bych být sekretářkou/ú­četní,ale ve volném čase chci pomáhat starým lidem(domov důchodců).Jakou střední školu?

PS: Nejdou mi a nebaví mě jazyky. ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Na pomáhání ve volném času, nepotřebuješ žádnou školu, většinou probíhá na bázi dobrovolníků, kde je důležitější zaujetí a zodpovědnost.
Ale což takhle, namísto ušlechtilého altruismu, se podívat do vlastní rodiny, jestli bys nakonec nebyla užitečnější pro své vlastní prarodiče, na něž jinak společnost i vlastní krev, zapomíná?

Další odpovědi
Michal Kole

to je dost „blbá“ kombinace

na pomáhání starým lidem, by byla dobrá zdravka a na sekretářku zase obchodka.

Deli

Řešila jsem před lety obdobný problém. Chtěla jsem pracovat v ÚSP pro tělesně postiženou mládež, ale naši mě viděli na obchodce. Nakonec mi otec řekl, že těm dětem mohu hodně pomoci, pokud budu pracovat ve správě ÚSP. No, jsem ráda, že to udělal. Vystudovala jsem obchodku, za pár let jsem si přidala dálkově podnikatelskou nástavbu, dnes podnikám v potravinářství. Jsem někde úplně jinde… A upřímně: Na péči o postižené děti bych neměla.
Co udělat si např. tu obchodku, být dobrou úřednicí a v domově důchodců vypomáhat jen v tom volnu jako dobrovolník…?