Akáč

Chtěla bych být právník, myslíte, že mi stačí jít naobchodní akademii apak na vysokou?

Nejlepší odpověď
quentos

na VŠ se dá teoreticky jít z jakékoli střední. Otázka je, jak ideální přípravou na tuto konkrétní VŠ daná střední je. O OA bych to moc netvrdil. Ideální přípravou na VŠ je gymnázium.

Další odpovědi
setapouch

Obchodka muze byt dobra volba, pokud se chces venovat obchodnimu nebo treba pracovnimu pravu. V opacnem pripade viz odpoved od Quentose.

McArthur

Pokud chceš jít na vysokou typu advokacie, potom jdi na gymnázimum. Tam Tě naučí učit se.
Obchodní akademi je škola pro život, sice můžeš pokračovat dál na vysokou, šance máš ale podstatně menší.