Lucule13

Chtěla abych se zeptat,jestli mám přibrat nebo ne,mamka a její přitel říkají že mám přibrat,možná by to neuškodilo co?

je mi 13 let,vážím 42kg a měřím 155cm,jím normálně vše

Nejlepší odpověď
Berušinka

To bych takovou maminku taky chtěla mít, říká ti ať přibereš a nějak aktivně ti nepomůže? Že by si s tebou třeba sedla a řešila to jako matka s dcerou?
Já si hlavně myslím, že přibírat nemusíš. Vážím cca o 3 kg víc a mám víc jak 160 cm. A jsem v pohodě. Sice hubená, ale když to mému organismu stačí a jinak jsem aktivní, tak nevidím důvod přibírat =)

Další odpovědi
Nikkol

Já myslím, že to je v pohodě. Až projdeš pubertou tak se ti proporce i váha trochu změní. Můžeš začít cvičit, aspoň nabereš nějakou svalovou hmotu. To se vždycky hodí.

geoorg

Tvé BMI (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­dy_mass_index) je 17,5 což je docela málo. Když ještě porosteš a nebudeš doplňovat hmotnost, tak z tebe vyroste kostra a to se nikomu nelíbí…

venkovan

Školník a maminka mají vždycky pravdu.
Ale výjimka potvrzuje pravidlo.
Tak pro radu bych šel k lékaři který tě ošetřuje dokáže posoudit tvoji váhu nejen podle nějakách indexů, ale celkového vývoje svalů, kostry atd.
Otázka taky je jaké máš pohybové aktivity apod.
Nevěř tomu, že pohyblivé kostry nikdo nemá rád. Medici (studenti lékařství) leckdy nějakou kostru pro studium skeletu člověka shánějí.

BandiOl

Dle uvedených hodnot jste trochu hubená, ale neřešte to. Sportujte, užívejte si života. Jezte všestranně – „normálně“. Váš organismus se vyvíjí dopřejte mu čerstvé zeleniny, ale i živočišných bílkovin. Ochucujte si jídlo pomocí bylinek – majoránka, bazalka, … Hlavně žádné extrémy.

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/

Valky

Měla jsem stejný problém, ale měřila jsem 174cm a vážila 55kg. Měla jsem doktorku, která mi pořád tloukla do hlavy, od mala (asi od 4 let) a i mé mamince, že mám anorexii a že mě léčit nebude, že to ale šíleně potřebuju, že mám špatnou nervovou soustavu… Přešla jsem k RHB lékařce a ta zjistila, že trpím jiným problémem, a že sama v mém věku byla takové postavičky..
Jedla jsem vždycky hodně, ráda vařím a miluju jídlo, hlavně čokoládu.. Teď mi je 20 a měřím pořád stejně a vážím 64kg, což je ideální váha… Jez pořád tak, jak jíš, nic nepřeháněj, protože je hodně moc pravděpodobné, že nepřibereš! :) Nech to prostě tak, jak to je a ona už to příroda sama srovná! :)