Kazatel

Chtěl jsem si dát seznamovací inzerát, ale teď se bojím, aby nebyl diskriminační. Nemohu dostat také pokutu?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/hle­dali-ucetni-dostali-pokutu-za-diskriminaci-muzu-40300533

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… no co chceš vod úředníka (muže, jmenovaného v článku) … já ještě neslyšel vo žádným úředníkovi/úřed­nici, co by byl/a normální, s lidským přístupem …

… hlavně nezapomeň na třetí pohlaví a hlavně neuváděj, že hledáš mladou, to je diskriminace podle věku !!!

… se divím, že ještě nezavedli bezpohlavní veřejné záchodky …

… aliendrone: škoda že chodim zadara za keř, taky bych se juknul …

Další odpovědi
zjentek

Je nutný vypsat do inzerátu všechny existující sexuální orientace (možná taky úchylky), jinak tento může být diskriminační! Nezapomeň NA NIC! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:Se­xu%C3%A1ln%C3%AD_o­rientace

Drap

Pokud inzerát bude diskriminační, pokutu dostat můžeš.

Kryšpín

Obrátit se na Ochránce lidských práv a jistě poradí

aliendrone

No, někdy jsou inzeráty placené „od slova“ a tak jsem přemýšlel, jak to napsat „genderově“. jenže jsem dospěl k názoru, že napsat „Volná pozice: Všeobecný a finanční účetní.“ – to je na pokutu 100 000+ ! ;) :D :D

Tywoe – VÁŽNĚ nevím, jak podat „genderově vyvážený inzerát“, pokud jsi heterosexuál a o chlapy nemáš zájem! Chca nechca chlapy prostě BUDEŠ diskriminovat, co naděláš. Ať žije „právní stát“! °) :D :D

Mc Merkurion >>> A tak to se mrkni do úvah „obecně prospěšných stran“ (jako jsou „zelení“ a podobná „pokroková“ verbež), ti o unisex záchodcích REÁLNĚ mluví a usilují o jejich zavedení! Kepler se už jistě těší, kterak bude přítomné dámy na toaletě děsit svým „dalekohledem“! ;) :D :D

ivzez

Seznamovací inzerát je něco jiného
než inzerát nabízející volné pracovní místo.

Samozřejmě můžete napsat, koho hledáte.

Pepa25

Ne.

zjentek

Nezapomeň, pokud ti na rande přijdou dvě ženský z inzerátu a ty s nimi u rozpitýho kafe ukončíš debatu s tím, ať se nezlobí, protože přišla třetí, která typově více naplňuje tvý představy hledaný ženy, tak jsi je co? Nejen zdiskreditoval, ale hlavně co? No DISKRIMINOVAL přeci! (;

Ametyst

Když slyším o nejrůznějších obskurních menšinách, které mají u vrchnosti zastání a přibývá jich jako hub po dešti, zatímco většině dělá vrchnost ze života mizérii, musím sáhnout k populismu a zvolat: Zachraňme normální svět. 🙂

Pepa25

Co přesně je ten váš normální svět? Nižší platy pro ženy? Sexuální narážky v kuchyňce? Nadávání na cikány?

ivzez

To přece není populistické zvolání!

Ametyst

🙂 Opravdu? Ale lidé na to slyší, bodejť by ne uprostřed všeho toho šílenství, kdy černá je bílá a nepřítel je přítel. To už je důvod onálepkovat to za populistické.:-))

ivzez

Onálepkovat něco za populistické přece neznamá, že je to opravdu populistické.

Výzva k používání zdravého vlastního rozumu není populismus.

Ametyst

To je ale přesně to, co masmédia dělají: aktivismus. Vytipují si viníka,a odstřelí ho. Omluvy pak nikdo nečte.

ivzez

Od toho máme ten vlastní rozum,
abychom dokázali odlišovat.

aliendrone

Ametyst>>> Souhlasím, mně to dokonce nepřijde ani populistické. Ale tohle své přesvědčení neříkej niíkde moc nahlas, jinak budeš označen za komunistu, fašistu [;) :D] nebo prostě obecně za „bubáka“.

Dokonce by se to dalo vykládat jako „podpora/propagace ideologie potlačující práva blablabla…“ a na to už trestní zákon pamatuje paragrafem! TAK BACHA!! ;) :D :D

Ametyst

Jo, dneska čelíš obvinění za to, když cituješ policejní statistiky!
Tady má oblíbená novinářka- o Jamesi Bondovi, 2 min.video:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Y_oTAYs9_Js

Pepa25

Novinářka? 😉 Celebritka z reality show. Nadávat na internetu na migranty, Skoty a muslimy fakt není novinařina.

aliendrone

:D :D :D NJN – s tím Mandelou to trefila. :)
Ovšem proti Jane Bond bych nic neměl, asi by to byla taková „další brutální Nikita“ nebo Lara Croft. A na tu se mi dobře koukalo, obzvláště když ji ještě hrála Angelina. ;) :D :D