Chtěl jsem se když jsem šel na nemocenskou 30.v měsíci a 31. mi skončila smlouva a nebyla prodložená.

Chci se zeptat,jestli mi musí a v jaké vyši zaplatit těch 14 nebo 11 dní nemocenské než mi nemocenskou bude platit správa soc.zabezpečení.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud vám pracovní poměr řádně skončil (např. uplynutím doby určité) a vy jste buď ještě v době prac.poměru nebo v ochranné lhůtě(7 dní) onemocněl, tak vám přísluší:

  1. náhrada MZDY za 4.-14 den nemoci…ale to by MUSEL TRVAT prac.poměr, protože se jedná o „náhradu mzdy“
  2. nemocenské dávky za 15. den a déle

Takže pokud je to tak jak píšete, že jste 30.den onemocněl a 31.den vám skončil pracovní poměr, tak od zaměstnavatele nedostate NIC a od sociálky dostanete s mírným zpožděním nemocenské dávky za období od 14.dne následujícího měsíce trvání nemoci

Další odpovědi
člověk

zaměstnavatel nikdy neplatí a nikdy neplatil peněžní dávku v nemoci,
to provádí jen ČSSZ,,pokud organizace má více jak 20 zaměstnanců,pro­plácí to zase ČSSZ ale prostřednictvím učtárny zaměstnavatele
ALE K VÁM,PO SKONČENÍ ZAMĚSTNÁNÍ MÁTE NĚKOLIK DNÍ OCHRANNOU LHŮTU ,ALE JESTLI VÁM LÉKAŘ VYPSAL TAKZVANÝ NEMOCENSKÝ LÍSTEK OD 30 , BUDETE DOSTÁVAT PENĚŽNÍ DÁVKY AŽ DO UKONČENÍ VAŠÍ NEMOCI LÉKAŘEM,TO ZNAMENÁ NA DIAGNOZU, KTERÁ BYLA PRVOTNÍ,DIAGNOZA NÁSLEDNÁ,SE NEPLATÍ
jsou lidé,kteří marodí bez zaměstnání i jeden rok,než je posudkový lékař pošle domu,nebo do inv.důchodu

standa

To člověk:

už jste někdy slyšel o tom, že zaměstnavatel proplácí zaměstnanci za 4.-14.den nemoci určitou náhradu ?