dgfdgf

Chtěl Hitler něco udělat s Romama?

Nejlepší odpověď
annas

„Již od 30. let 20. století Romové patřili v Německu vedle Židů k další nacisty pronásledované skupině obyvatel na základě svého rasového původu. To bylo vyjádřeno již v komentářích k tzv. Norimberským rasovým zákonům, kde se uvádělo: „K cizorodým rasám patří v Evropě kromě Židů právě jen Cikáni“.

V roce 1936 byl v Berlíně zřízen rasově-hygienický institut, jehož hlavním cílem bylo „studium" německých Romů. Zásadní radikalizaci postupu přineslo především říšské nařízení o „potírání cikánského zlořádu" z roku 1938.

Po vzniku Protektorátu Čechy a Morava se postupně uplatňovala všechna „proticikánská" nařízení, která byla během třicátých let realizována v nacistickém Německu. Vyvrcholením bylo přijetí výnosu „o potírání cikánského zlořádu" 10. července 1942, na jehož základě provedly protektorátní úřady podle pokynů německé kriminální policie soupis všech „cikánů a cikánských míšenců". Zhruba třetina z nich byla okamžitě internována v nově zřízených tzv. cikánských táborech v Letech u Písku a v Hodoníně u Kunštátu.

Postup německých nacistů byl připravován a definován za pomoci nacistické rasové vědy a uváděn do praxe různými politickými opatřeními, končícími nucenou sterilizací či internací ve sběrných, pracovních a koncentračních táborech. Také protektorátní tzv. cikánské tábory v Letech a Hodoníně byly součástí nacistického plánu tzv. konečného řešení cikánské otázky. Toto „řešení" započaté vyhlášením rasových zákonů a rasovým výzkumem, doplněné následně o nejrůznější formy perzekuce až po segregaci v různých táborech spělo až k vyhlášení tzv. osvětimského výnosu 16. prosince 1942 vůdcem SS Heinrichem Himmlerem.

Výnos stanovil pro všechny „Cikány, cikánské míšence" a neněmecké příslušníky romských skupin balkánského původu internaci ve vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau. Od počátku března 1943 tam byla z protektorátu postupně několika hromadnými transporty odvezena většina Romů. V koncentračním táboře Auschwitz-Birkenau byli uvězněni Romové z dalších evropských zemí přímo kontrolovaných nacisty (kromě protektorátu také z Německa, Rakouska, Nizozemí, Belgie, Lucemburska, Polska atd.) ve zvláštním úseku označovaném jako tzv. cikánský rodinný tábor, protože na rozdíl od dalších částí osvětimského komplexu byly romské rodiny ubytovány dohromady. Sem bylo postupně internováno přes 22 000 romských mužů, žen a dětí.
 atd.

Více se dovíte v odkazu

Zdroj: http://zahranic­ni.eurozpravy­.cz/evropa/119219-hitlerovy-plany-cikani-pry-byli-jen-kriminalnici-proc-o-romskem-holocaustu-nechtel-nikdo-mluvit/

Projděte si otázku o teorii čisté rasy.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-naciste-oznacovali-jako-nadlidi-modrooke-blondaky-a-ne-ty-co-vypadali-jako-jejich-vudce

Další odpovědi
Rokio

Samozřejmě. Nacistická ideologie byla zaměřena také proti Romům. Hlavní cíl nacismu bylo vyhlazení všech ras kromě čisté bílé rasy, tzv. árijské rasy.

Nuk nuk

Vyhladit – nebo vyvraždit, jestli se Vám ten termín zamouvá více.