SajmonModer

Chtěl bych si vypálit na dvd seriál (tolik, kolik se mi na 1 DVD vleze dílů), jak mám třeba 20 dílů vypálit na DVD a …

… do jakého formátu mám jednotlivé díly překonvertovat?

Děkuji všem za odpovědi!
Doplňuji:
Ještě jsem zapoměl dodat, že v avi bych to spíš nechtěl, jelikož náš DVD přehrávaš to moc nebere! Právě proto se ptám do čeho to mám překonvertovat. Děkuji Vám!

Nejlepší odpověď
Hlada

Je potřeba vědět v jakém formátu seriál teď je a jestli vám jde o kvalitu nebo úsporu místa. Pokud je v DVD video, tak by asi byla škoda to konvertovat. Jestli to je v avi, tak normálně vypálit jako datové multisession a DVD zavřít. Kolik se tam vejde dílů nejde určit. Nepíšete jak jsou dlouhé. Orientačně celovečerní film mívá v avi kolem 700MB.
Doplňuji:
Je potřeba podívat se do návodu, co přehrávač umí přehrát. Jestli avi „moc nebere“, je potřeba vyzkoušet jiný druh media, jinou rychlost vypalování nebo jiný způsob zápisu. Jestli avi neumí přehrát, nezbyde nic jiného, než díly překonvertovat do DVD video, které umí přehrát každý přehrávač, ovšem za cenu velké spotřeby koleček.

Další odpovědi
Terryle

Normálně vložíš prázdný DVD do mechaniky, spustíš vypalovací program a dáš Vytvořit datový disk. Díly tam našupeš jako jakýkoli jiný data.
Formát – to je na Tobě, podle toho, jakou chceš kvalitu, na čem to hodláš pouštět nebo šířit… atd. Já osobně se držím blbuvzdorné windowsácké klasiky – avi. Ale sama si nekonvertuju, sháním to už rovnou v avičkách…

alexandra

Přesně,jak říká Terryle.Vypaluješ to jako data,já to dělám přes Nero burning rom a na liště vidím,kolik se mi tam toho vleze.Záleží kolik bude mít 1 díl MB.Jinak já to taky nijak nekonvertuju,sta­huju to hned v Avi.20 dílů,se ti tam asi nevleze,ale můžeš si koupit dvouvrstvé DVD to má kolem 8GB,tam by se to mohlo vlést.

emba5

Z avi souborů to umí ConverdXtoDVD ale v MPG2 budou určitě už tři filmy na 1DVD nekoukatelné takže spíš vzskoušet jaké AVI MPG4 dobře zvládá tvůj přehrávač a potom ty filmy převést

arygnoc

No já nevím, film jsem naposled vypaloval asi před dvěma lety.
Od doby, co máme digitální signál, jsem byl nucen koupit SETTOPBOX (nebo co to je) a od té doby se dívam na filmy přímo z flashdisku.
Je to investice kolem 1.000 Kč (do boxu skoro střední třídy, ale dá se koupit i za 400 Kč), jsem spokojen, je to pohodlné, žádné hromady CD a DVD, 2 flashky (4 a 16 GB) na které dokola nahrávám a strkám do boxu.
Pokud vím, všechny boxy podporují avi, některé mají problémy se zvukovým formátem A3C (má ho dost filmů v AVI, ale to se dá překopat na mp3 ve Formát Factory), to je důležité se zeptat prodejce nebo přímo v prodejně přestudovat v manuálu parametry boxu.