georgeso

Chtěl bych sepsat závěť, že po mé smrti zdědí manželka všechno. Mají děti na něco nárok? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Děti jsou tzv. neopominutelní dědicové, takže – pokud je chceš vydědit, musíš mít právně relevantní důvody a musíš je do závěti (nebo přílohy) uvést písemně.
Být tebou, nechal bych si tento dokument připravit právníkem (rodinné právo), aby ses – posléze, ´nemusel v hrobě obracet´.
😉

Další odpovědi
Drap

Pokud nedojde k vydědění, tak nárok mají.

anonym

Ano, děti mají nárok na 1/2 dědictví, do 18 = 1/3 dědiství. Nejlépe zajít za notářem, kde stát garantuje sepsání podle zákonných norem a správně. Připrav, sesumíruj si doma, nejlépe písemně, jak to má vypadat. Co chceš. Někoho vydědit není jednoduché a důvody jsou sepsané v NOZ (nový obč. zákoník).

da ny

Samozřejmě, že mají, polovina je ze zákona jejich.
K vydědění musí být závažné důvody.

mosoj

Prosím přečtěte si příslušné paragrafy v novém OZ. Ledacos je tam jinak .

http://bezplat­napravniporad­na.cz/online-zdarma/novy-obcansky-zakonik-2014/dedictvi/16739-dedeni-vydedeni-zavet-a-novy-obcansky-zakonik-2014.html#neo­pomenutelny-dedic