makis

Musí se na úřadě přiznávat přeplatek za vyrovnání daní za uplynulý rok, pobírám-li podporu?

Pobírám dávky existenčního a životního minima.Dostal jsem přeplatek za vyrovnání daní za uplynulý rok. Jsem vedený delší dobu na úřadě práce a tak mi vraceli i odečet na syna. Musím to přiznávat na úřadě jako příjem? Mám obavy, aby mi vše zase nekrátili nebo nesebrali. Děkuji za info.

Odpovědi
Mapel

Daň není tzv. započítatelná položka proto je nepřiznáváš jako příjem. Z vrácených daní nikdy nemůžeš platit daň.