Jamaikl

Nevíte, jak vedi vyrobci, jaky vykon motoru bude mit auto?

Chtěl bych se zeptat, podle ceho nebo jak vedi vyrobci, jaky vykon motoru bude mit auto. Nikde na netu to nemuzu najit.

Podle ceho nebo jak vedi vyrobci, jaky vykon motoru bude mit auto?

Odpovědi
Drap

Zjistí to poměrně lehce výpočtem a testem.

isteron

Výpočty, laboratórne skúšky, simulátory a terénne skúšky na dráhe.

cochee

Já myslím, že to přesně nevědí, jen vycházejí z nějaké premisy, že motor takové a makové konstrukce o takovém a makovém objemu má dosáhnout takového a makového výkonu. Přesný údaj se pak stanoví měřením vyrobeného motoru na motorové brzdě.

lexx

jednak teoretickým výpočtem no a v praxi na dynamické brzdě jakou sílu musí vyvinout k zastavení běžícího motoru – to v autoservisech a opravnách

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.