robosobo

Chtěl bych se zeptat na otázku o písničce Morituri Te Salutant

Dobrý den.Mám dotaz o písničce Morituri te Salutant. Co znamená kvér „Rezavý KVÉR můj brach a sto let stará špína a děsně velká bílá oblak.”Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Kerberus:stala se menší chybka měla to být odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na otázku, nebo na odpověď?

Další odpovědi
quentos

kvér je hovorově střelná zbraň (puška, pistole). Je-li to jeho brach, pak ji nosí vždy a všude

fcoop

Tou cestou dál
jsem šel
kde na zemi se zmítá
a písek víří
křídlo holubí
a marš mi hrál
zvuk děl
co uklidnění skýtá
a zvedá chmýří
které zahubí

Cesta je tér a prach
a udusaná hlína
mosazná včelka
od vlkodlaka
rezavý kvér

  • můj brach

a sto let stará špína
a děsně velká
bílá oblaka

Seržante
písek je bílý
jak paže Daniely
Počkejte chvíli!
Mé oči uviděly
tu strašně dávnou
vteřinu zapomnění
Seržante! Mávnou
a budem zasvěceni

Morituri te salutant

To je „vyrvaný“ z textu.
Je fajn,asi,že se ti líbí Kryl.
Nevzal jsi sis moc velké sousto? Vzhledem k tvé otázce?
Kryl je nabitej symbolikou a rozhodně není pozitivní,pozitivní tak,jak se ten výraz dnes chápe.
Název písně:„Jdoucí na smrt tě zdraví“ – má smysl takový,jaký má,zvlášť,když se ví,kdo to říkal,a proč.

Toruk

Rezavá pistole