Bigrin

Je následující básnička aspoň trošku dobrá, obstojná? Co si o ní myslíte?

Když teď a tady před tebou stojím
za tvoje ruce tě držím
do tvých nádherných očí upřeně hledím
kdyby jsi tak věděla co si o tobě myslím
jestli chceš tak ti to teď a tady zdělím
Miluji tvoje jemné rysy
stejně jako tvoje dokonalé obrysy
Miluji tě zdravou a silnou, dokonalou, nádherně oblečenou
stejně tak jako čerstvě probuzenou, nemocnou a slabou
jsi pro mě tou jedinou krásnou pro mě dokonalou ženou
a tak už nemusím hledat jinou
jsem boháč vyhrál jsem v loterii na to si připiji a ty jsi mou cennou
jsi pro mě důležitou osobou
a jenom s tebou můj život hlubší smysl má
a já ti tady přísahám že se o tebe dokonale postarám
teď tady před tebou klečím, skoro z toho brečím
moje city k tobě neudržím
a tak tě prosím, jestli si mě vybereš
a nekonečným životem se mnou půjdeš
tak se mnou šťastná budeš, nikdy neuvadneš
a se mnou tady na tom světě zestárneš
já se o tebe budu celí život starat
ty nikdy nebudeš strádat
celým svým srdcem tě budu milovat
a pokud to bude třeba tak půjdu jen tvojí cestou klidně znova
Tak prosím, je to na tobě
vyber si cestu která je lepší pro tebe
Já už si vybral jen tebe

Nejlepší odpověď
quentos

Bohužel bych ani neřekl.

  • básník by měl dobře ovládat svůj jazyk (pravopis – y/i /*„celí život“ – no fuj; patvary typu „kdyby jsi“ bijí do očí; interpunkce v háji – psát čárky před podřadicími spojkami typu že a před vedlejšími větami /typicky začínají „co“ či právě podřadicí spojkou; taktéž čárky před „tak“…/ je naprostý základ)
  • pokulhávající rytmus, tzv. absolutní rýmy nebo naopak úplná absence rýmu (stejná koncovka rým nezaručí: půjdeš-neuvadneš-zestárneš… WTF?)
  • k obsahu – stokrát omleté, otřepané fráze, nic nového…

Bigrin

Jo jen tam píši o věcech kterým rozumím jen já a ta holka takže ti to nemusí dávat smysl, tu básničku jak je napsaná čárky a chyby atd.. souhlasím, ale nikomu bych jí přečíst nedával, jen bych jí recitoval, to že jsou to otřepané fráze taky pravda ale to mě zas tak netrápí