Mugz

Chtel bych se zeptat jestli se birell prodava mladistvim nebo od 18?

Nejlepší odpověď
mojitek

Měli by ho prodávat od 18 let. V Birellu je povolené určité max.množství alkoholu.

Další odpovědi
arygnoc

od 18 rokov.
Stačí si v obchode preštudovať nálepku, na ktorej sa dočítate, že nápoj obsahuje max. 0,49% (objemových) alkoholu (zákonná hranica je 0,5%).
JE to teda alkoholický nápoj a ten nedospelým (a aj niektorým dospelým) do rúk nepatrí.
Doplňuji:
opravím Mosoja:

leták na pivo Birell priamo od predajcu (Tesco) ( http://nakup.i­tesco.cz/cs-CZ/ProductDeta­il/ProductDeta­il/2001018929138 )

všimnite si poznámku

Další informacezákaz prodeje osobám mladším 18 let!

Podobne je to i u iných predajcov.

quentos

Kolegové mají pravdu, zbývá doložit důkaz a ten je zde – přímo na stránkách Birellu: http://www.bi­rell.cz/caste-dotazy

mosoj

Může se prodávat !!

Podle zákona č.779/2005 sb je alkoholický nápoj takový, který obsahuje 0,75% a více alkoholu.
http://www.al­koholik.cz/za­vislost/zakony_a_al­kohol/zakony_a_al­kohol_paragra­fy_predpisy_na­rizeni_a_zaka­zy_spjate_s_pi­tim_alkoholic­kych_napoju.html

Této hodnoty nealko piva nedosahují !!!! jak zde bylo správně poukázáno.

Doplňuji:
Jen tak dál !

MarkusakP

Podle zákona 65/2017 Sb. se v prvním odstavci v §2 za f) uvádí, že alkoholický nápoj se rozumí, ten který obsahuje minimálně 0,5% ethanolu (alkoholu), tudíž Birell je opravdu nealkoholický nápoj. Dříve byl zákon, který uváděl, že se alkoholický nápoj považuje cokoliv, co je pod pojmem pivo bez ohledu množství alkoholu, avšak ten už neplatí a místo toho je tento, který se o něčem takovém vůbec nezmiňuje.

Takže prodavačka/pokladní může jakkoliv namítat, ale ty jsi zcela v právu a máš naprostý právo si tento nápoj koupit. Neměla by tě v tom bránit. Ještě jsem zapomněl říci, že modrý neochucený Birell obsahuje 0,49% ethanolu v obj. a ochucené mají kolem 0,2%-0,3% ethanolu v obj.

mosoj

arygnoc
Mně netreba opravovat. Je třeba opravit příslušný zákon. Žádný prodejce nemůže změnit svým interním nařízením příslušný zákon.