Martin4417

Jaké mám šance na svěření dcery do péče?

Dceru mám v péči od února, jsou jí 4, s její matkou po domluvě, ta si ji bere na víkend nebo když má čas, tak zda mám šanci u soudu

Odpovědi
Drap

Šance je vždy, proto se jde k soudu. Soud rozhodne na základě zvážení všech okolností. Rozhodnutí soudu nelze předjímat.

Dochy

Věřím tomu, co píše Peppa v diskusi. Pokud jste se dohodli s matkou dítěte a tu dohodu před soudem potvrdíte, jen těžko si dokážu představit, že by soud rozhodl jinak. Předpokládám, že vaše dohoda zohledňuje právě vaše možnosti i vztah k dítěti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

„Pokud jsou oba rodiče schopni domluvy, může dojít k vytvoření dohody, kterou soud následně schválí (pokud není v rozporu se zájmy dítěte). … Pro soudce rozhodujícího o svěření dítěte do péče je důležitý především zájem dítěte. Jsou zohledněny nejen jeho vazby k oběma rodičům, ale také možné zázemí či výchovné schopnosti rodičů. Důležité také je, jakým způsobem se oba rodiče podíleli na výchově v době manželství.“ https://www.va­sevyzivne.cz/sve­reni-ditete-do-pece/

Syd

Jestli narážíte na to, že u soudu jsou matky často zvýhodňovaný, tak už by to asi mělo být lepší.
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/ustavni-soud-dalsim-rozsudkem-podporil-stridavou-peci/r~1ff547e­0ecaa11e382f7002­590604f2e/