skorpik2

Chtěl bych se zeptat jak to je z přepisem na ZTP? Ohledně ekologické daně.

Jedná se o to že bych přepsal auto na ZTP tím by se měla stratit ekologická daň , protože ZTP (jak jsem slyšel) ekologickou daň neplatí.Potom bych auto přepsal na dalšího majitele takže by se ekologická daň nezaplatila vůbec. Funguje to tak? Nemá s tím někdo zkušeností?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano funguje to tak.
Platí se eko daň pouze při první změně a poté již ne. Jelikož je držitel ZTP od daně osvobozen, jako i od poplatku za přepis, neplatí se nic. Další změna (převod) již není zpoplatněn eko daní.
Jediné co musíš udělat je, že musíš jít na evidenční kontrolu a to jak s tím ZTP, tak i poté kvůli dalšímu přepisu. Druhý přepis se již zpoplatňuje 800,–Kč za přepis.

Další odpovědi
kapka

Podle mých informací je ale háček ještě v tom, na co dotyčný ZTP má. Auto musí ke svému postižení nutně potřebovat, musí být nechodící. Také jsem někoho sháněla, ale toto jsem zjistila přímo od plně invalidního člověka, který je ale chodící, takže mi pomoci nemohl.
Auto jsme nechali napsané na původního majitele /je to v rámci rodiny, takže nebyl problém se tak dohodnout/
Doufám tedy, že to tak opravdu je, nikde na úřadě jsem si to neověřovala.