snarkon

chtěl bych se zeptat jak mám provést výpočet pro přípravu 1l 10% roztoku nacl

mám ktomu napsáno a1l.01 m roztoky NaOH
nevim co stim poraďte prosím nutně

Odpovědi
mosoj

Tak co vlastně potřebuješ ?
Roztok chloridu sodného nebo hydroxidu sodného !!

Dalé jednou říkáš že chceš 10% roztok , nyní zase píšeš že molární roztok. To je všechno nebe a dudy. 1l.01m je to správně napsané ?? desetiná tečka je správně.

Pokud chceš molární roztok tak si spočti molární váhu součtem atomových hmotností prvků ( musíš ale vědět čeho !!).
Pokud potřebuješ 1l 0,1 M roztoku tak vem z té molární hmotnosti 1/10 v gramech do 1 l.