Chtěl bych se zeptat,do kterych destinaci mohu jet na dovolenou autobusem bez pasu, na občanský průkaz.Aleš Pře

Nejlepší odpověď
1popelka1

S občanským průkazem je možné vycestovat do zemí tzv. Schengenského prostoru:
Island, Norsko, Švýcarsko + všechny země Evropské unie kromě Kypru, Rumunska a Bulharska
a pak taky do zemí uznávajících doklady Schengenského prostoru (Andorra, Lichtenštejnsko, Monako, San Marino, Vatikán).
Doplňuji:
Ještě seznam zemí Evropské unie http://www.fi­nance.cz/evrop­ska-unie/seznamy/clen­ske-zeme/

Další odpovědi
Vicki

Do zemí které jsou v EU.Norsko,Švý­carsko ani Island nejsou v EU.