Kazatel

Chtěl bych nechat trávu vysemenit, ale bojím se zhatění plánu sekačkou. Na co si dát v tomto případě ještě pozor?

Odpovědi
elkon

Tak ji měsíc nesekej.

Drap

Měsíc je málo. Některé traviny nedozrají. Nejlépe začít na jaře. Nechat trávu růst a poprve sekat, nejlépe kosou Na konci května, nebo možná i spíše začátkem června. Bude záležet na počasí. Trávu pěkně usušit na pozemku kde jsi posekal. Pokud se seno pěkně usuší, několikrát na pozemku obrátí. tak můžeš seno odstranit. Podruhé posečeš někdy v srpnu, nebo v začátkem září a uděláš to samé. Tím zaručíš, že všechny druhy, které na daném pozemku rostou se vysemení a zůstane zachována druhová skladba travin.