balca

Chtěl bych koupit starší byt v osobním vlastnictví v panelovém domě,jaké jsou zákonné poplatky.?

Doplňuji:
Byt má 56m2.V jaké výši je tedy daň z nemovitosti?

Nejlepší odpověď
tom004

Prostuduj si starší odpovědi na podobnou otázku. Najdeš v nich co potřebuješ.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=koup%C4%9B%20ne­movitosti

Další odpovědi
anonym

Balco, daň se vyměřuje k kupní ceny, ne z metrů. Je třeba mít vyhotovený odborný odhad (posudek), protože ten bude zajímat finanční úřad (daň se platí z ceny, která je vyšší – buď z odhadní, nebo ze skutečné). Daň z převodu nemovitosti činí 3 %. Podobných otázek už tu bylo více, ve vyhledávači bys to určitě dohledal.
Dále se budeš muset zaregistrovat jako plátce daně z nemovitosti a každý rok budeš platit tuto daň.
Pokud bude smlouvu zpracovávat právník, tak samozřejmě bude nutné zaplatit ještě jemu a dále odhadci, který vyhotoví odhad. Také počítej s tisícovkou za vklad nemovitosti do katastru.

Deli

Pozn.: Daň z převodu nemovitosti platí ten, kdo zinkasuje cenu za byt, tedy prodávající. Vás bude stát něco daň z nemovitosti (pokud ale nekupujete byt v Praze, bude to v řádu stokorun – záleží na výměře bytu a spol. prostor a především na lokalitě, kde byt je) a pak hlavně opravy a rekonstrukce staršího bytu.

anonym

Koleso, než budeš psát ty bludy, tak si přečti otázku! Kupuje se byt v osobním, nikoli družstevním vlastnictví.

Michal Kole

Daň z převodu nemovitosti, nějaké převody podílu v družstvu,

poplatky realitní kanceláři za zprostředkování.