DandrdaMan01

Chtěl bych k vánocům foukačku a tablet

Jaká délka a značka foukačky je nejlepší?
Jaká značka tabletu je nejlepší?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud chceš tablet, který ti nějakou dobu vydrží, tak řekni rodičům, ať si připraví aspoň 5 tisíc, ideálně však víc – pokud tedy chceš nový tablet.

Čemu bych se velikým obloukem vyhnul, jsou levné tablety s Androidem – za prvé, jsou ošizené všude kde to jen jde – displej, materiály, vnitřek (levné čínské procesory, které nejsou kvalitní apod.) a za druhé mají tak slabý hardware, že ty tablety časem používání se brutálně zpomalují, sekají, prostě katastrofa.

Můžu ti doporučit iPad, pokud chceš tablet na zábavu a na takové to machrování.
Chceš-li něco levnějšího, ale ne žádnou šunku, doporučím ti BlackBerry PlayBook. V 16GB verzi se dá pořídit i pod 5 tisíc, bazarový se dá pořídit v pěkném stavu +/- za 3 tisíce..

Pokud chceš tablet na všestrannou činnost a trochu jako náhradu notebooku, doporučím ti tablet s Windows 8, ale ty jsou trošku dražší, neboť většinou obsahují klasický notebookový procesor (Intel Atom, i3, apod.) – ale zase vynikají vysokým výkonem, možností používat normální programy a hry, co jdou do počítače a notebooku. Konkrétně doporučím poměrně cenově dostupný, avšak kvalitní Acer Iconia Tab W3 s plnohodnotným Windows 8.

Pokud tablet chceš do školy a rodiče nemají zas tak hluboko do kapsy, tak doporučím tablet s cenově dostupnějším Windows RT. Je tam zdarma předinstalovaný plnohodnotný Microsoft Office 2013 a ty tablety vynikají krásnou výdrží baterky a výkonem – Windows RT je vyladěný tabletový operační systém. Zde mohu doporučit levný, avšak solidní Samsung Ativ Tab P8510 (jeden z mála dobrých tabletů od Samsungu).

Osobně bych se nebál si koupit jakýkoliv tablet s Windows 8 či Windows RT, protože tyto operační systémy se dávají jen do opravdu kvalitních zařízení, které musí splňovat přísné požadavky Microsoftu, například jen třeba „pitomé“ rozlišení displeje nesmí být žádných 800*480 nebo 1024*600, ale 1366*768, aby ten tablet měl krásný obraz a ne abys tam počítal pixely jestli jich je opravdu 38400, resp.614400.
Poruchovost a reklamovanost těchto tabletů je velmi nízká.