Gonfaloniér

Jsou blbí. Pár ze známých si dokonce myslí, že žádný virus není, že statistiky jsou falešné nebo že je to snad nějaký „trik“ vlád. Úplně na hlavu… A něco takového si prý mysli větší procento Čechů. Nj. rozum si vzal dovolenou. A na blbost „některých“ doplatíme všichni. S hloupostí ostatních není snadné bojovat.
Dnes jsem šel do města na nákup. Roušku neměl skoro nikdo, většina co jí měla ji měla nasazenou jen tak na půl (pod nos), řidič v autobuse ji taky neměl. Obchody přeplněné, lidi venku sice tolik nebylo, ale i tak chodili po skupinách, celé famílie a bez roušek. Jaký to má pak smysl, když to nikdo nenosí. A ještě se pak někteří diví, jak rychle se to přenáší, když sami nedělají VŮBEC nic aby tomu zabránili.

Další odpovědi
Drap

Žádný soudný přece nic takového nemůže chtít.

Kepler

Oni nechtějí, ale nevědomky dělají vše pro to, aby byli. Zaspali jsme na vavřínech a rozhodují nekompetentní politici. V důsledku toho vládne mezi lidmi nedůvěra k přijatým opatřením. A policie dělá kulové.

Alesh

Jak „chtějí být první“? Už jsou…

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­veda/koronavi­rus-covid-cesko-nejvice-umrti.A201023_121­240_veda_mla

ten který je

Předpokládal jsem,že na prvním místě musí být Bělorusko,kde se žádná opatření proti Covidu nezaváděla.Hrál se tam fotbal,hokejové zápasy a naposledy i demonstrace­.Logicky by mělo být Bělorusko plné masových hrobů.Nevím,opravdu nevím co si o tom všem mám myslet.Bojím se,aby nakonec nevzniklo z důvodu té nemoci nějaké násilí,revoluce či nejaký nový druh totality.:-(

Mc Merkurion

… ne, jen na jaře jsme tím prošli bez ztráty kytičky, tak teď si to holt musíme vyžrat, vono totiž, dokud na vlastní voči neuvidíme, co to dělá, tak tomu nevěříme, co na tom, že ve světě dělaj ještě přísnější opatření než my, nikoho už to nebaví, … jenže musely bejt volby, teď budou dušičky, pak Mikuláš, a to je důvod návštěv a cestování … dávám tomu čas do švestek, to už snad bude i vakcina, jinak to bude pěknej vopruz …

Pepa25

Ne, potřebují nad sebou bič, jinak na to budou dlabat. Že to skončí pořádným lockdownem tu píšu už 14 dnů … Takže předpokládám, že od středy bude možné jen na hřbitov (budou Dušičky) a od příštího pondělí úplný zákaz vycházení …

Rokio

Samozřejmě, že nechtějí, ale řada lidí je líná vládní nařízení dodržovat, a tak jsme na tom takhle špatně.

ivzez

Samozřejmě, že chtějí.
Jinak by se chovali zodpovědněji.