slipknotak

chronické kouření cigaret u mladistvých..

pokud 17ti lety kluk vykouri denne pres krabicku sinych cigaret uz po dobu jednoho roku..jaka je moznost vzniku nejakeho plicniho onemocneni v prubehu nekolika dalsich let a zvysovani davek nikotinu?

Nejlepší odpověď
briketka10

http://stopsmo­king.blog.cz/0609/ne­moci-neni-jich-malo-ze
je to těžké vypsat co hrozí každému kuřákovi sama kouřím
a podkopávám si své zdraví, proto jsem dala celý odkaz :(
Doplňuji:
zatím mám plíce taky čisté to jsem koukala :O

Další odpovědi
www

Pravděpodobnost vzniku… je u dnešní generace vyšší než dříve, mladí jsou dnes z různých důvodů méně odolnější proti lecčemus, tím i kouření.
Nicméně, pokud přestane kouřit, organismus se v tomto případě během relativně krátké doby (pár let) dokáže většinou vrátit do původního stavu. Proto: ihned přestat, je naděje na „bez následků“.
Více řekne lékař.

Drap

Je to nezměřitelné. U každého jedince se bude projevovat jinak. Faktem zůstává, že kouření zdraví neprospívá. A rizika u ne zcela dospělého jedince jsou samozřejmě větší

Hykam

Záleží na organismu, můj otec, již v důchodu, kouří od svého mládí zhruba krabičku a půl. Vloni byl na rentgenu plic, a kupodivu je měl čisté, takže takto se to posuzovat nedá.

beer

Starší generace je na tom většinou skutečně trochu lépe, než generace dnešních mladých.
Kouřím, ani se neptej kolik, denně 40 let a zatím – klepu, klepu, klepu na dřevo – nálezy odpovídající věku.
Ale celé je to nesmysl, skutečně normální je nekouřit !!!

Fuchs

Zajistí si zaručeně to, že po 50tce zaklape bačkorama! Na rakovinu plic – ověřeno, že kouřením v pubertě si mládež bezpečně karcinom plic přivolá. Tak hezky kuřte – stát ušetří na vašich důchodech.

šamík

Mě je 17 a kouřím pravidelně už po dubu 6 let a vůbec mě to netrápí stejně se většinou lidi co kouří chlastaj a tak dožijou dýl něž ty co to nikdy ani neskusily prostě je to osud já si myslím že každý člověk má už když se narodí předurčeno kdy a naco zemře.