Avatar uživatele
slipknotak

chronické kouření cigaret u mladistvých..

pokud 17ti lety kluk vykouri denne pres krabicku sinych cigaret uz po dobu jednoho roku..jaka je moznost vzniku nejakeho plicniho onemocneni v prubehu nekolika dalsich let a zvysovani davek nikotinu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

http://stopsmo­king.blog.cz/0609/ne­moci-neni-jich-malo-ze
je to těžké vypsat co hrozí každému kuřákovi sama kouřím
a podkopávám si své zdraví, proto jsem dala celý odkaz :(
Doplňuji:
zatím mám plíce taky čisté to jsem koukala :O

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Pravděpodobnost vzniku… je u dnešní generace vyšší než dříve, mladí jsou dnes z různých důvodů méně odolnější proti lecčemus, tím i kouření.
Nicméně, pokud přestane kouřit, organismus se v tomto případě během relativně krátké doby (pár let) dokáže většinou vrátit do původního stavu. Proto: ihned přestat, je naděje na „bez následků“.
Více řekne lékař.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Je to nezměřitelné. U každého jedince se bude projevovat jinak. Faktem zůstává, že kouření zdraví neprospívá. A rizika u ne zcela dospělého jedince jsou samozřejmě větší

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Záleží na organismu, můj otec, již v důchodu, kouří od svého mládí zhruba krabičku a půl. Vloni byl na rentgenu plic, a kupodivu je měl čisté, takže takto se to posuzovat nedá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Starší generace je na tom většinou skutečně trochu lépe, než generace dnešních mladých.
Kouřím, ani se neptej kolik, denně 40 let a zatím – klepu, klepu, klepu na dřevo – nálezy odpovídající věku.
Ale celé je to nesmysl, skutečně normální je nekouřit !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fuchs

Zajistí si zaručeně to, že po 50tce zaklape bačkorama! Na rakovinu plic – ověřeno, že kouřením v pubertě si mládež bezpečně karcinom plic přivolá. Tak hezky kuřte – stát ušetří na vašich důchodech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
šamík

Mě je 17 a kouřím pravidelně už po dubu 6 let a vůbec mě to netrápí stejně se většinou lidi co kouří chlastaj a tak dožijou dýl něž ty co to nikdy ani neskusily prostě je to osud já si myslím že každý člověk má už když se narodí předurčeno kdy a naco zemře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek