já12345

Nevíte, co je příčinou chrastění HDD?

Před pár dny jsem si sestrojil PC a dal do něj asi 1 rok starý HDD seagate barracuda 500 GB. Při instalaci systému bylo všechno v pohodě, ale potom se z něj začaly ozývat chrčivé zvuky. PC jede, ale trošku mě to děsí. Nevíte, co je příčinou toho chrastění?

chrastící hdd

Odpovědi
lexx

chvíli vydrží ale opravit to asi nepůjde, HDD odcházejí běžně dřív či pozdějc, pro zachování cenných dat lépe vložit fungl nový se zárukou a doplatkem, ten druhý můžeš použít jako slave (podřízený) disk

gecco

Barracuda patří (doufám) mezi disky bez kurwítek…
😉
Nahraj ten zvuk, uploadni jej na net a přidej link…
😉

arygnoc

ešte by možno boli zaujímavé otáčky hdd.
testovali ste hdd? (vyberte si na http://techne­t.idnes.cz/nechte-harddisk-at-vam-sam-predem-rekne-ze-konci-fro-/software.aspx?c=A100430­_142410_softwa­re_vse)

ale – veľa záleží na ovladačoch hdd (skúste aktualizovať), niektoré proste chrastia, pamätám si z počítačového praveku, že boli aj nejaké programy na „ladenie“ zvuku hdd.

takže – môže a nemusí to byť závada.

😉

bolak

Todle se u Seagatů stává, radši si udělej zálohu, disk bude brzy končit.