Michal Kole

Chození na rodičovské schůzky

Dnes skoro každý škola má nějakou on-line klasifikaci. Je nutné, aby rodiče chodili na rodičák, když jsou známky na netu?
Co vše se řeší na rodičáku?

Nejlepší odpověď
kropitko

Hanulka to napsala moc hezky,jen je škoda,že neuvedla odkaz ze kterého čerpala..

Asi se obává těch,kteří nejsou zastánci vyhledávání,ko­pírování apod,,,
Tak nevím co je lepší,jestli to, že to vyhledám na internetu a zkopíruji to bez odkazu a nebo solidně dodám odkaz na zdroj ze kterého čerpám.

Jo a ten zdroj:http://deti.cen­trum.cz/skola­ci/2007/12/20/clan­ky/mate-trauma-z-tridni-schuzky/

Další odpovědi
hanulka11

Škola pořádá několikrát do roka rodičovskou schůzku, aby byli rodiče informovaní nejen o prospěchu svých dětí, jejich problémech, s nimiž se ve škole potýkají, vyznamenáních či dovednostech, ale také o nejbližších plánech školy. Třídní učitel hovoří k rodičům ve třídě nejdříve všeobecně o třídě celkově, jejích školních aktivitách a potřebách do budoucna.

Poté se zahledí do svého poznámkového zápisníku o prospěchu svých žáků, zaměří se jmenovitě na rodiče konkrétních dětí a sděluje jim výsledky jejich potomka, to, jak pracuje v hodinách, s čím má problém a doporučuje možná řešení. Pokud máte doma premianta, můžete se při takové příležitosti dmout pýchou a vítězoslavně se koukat po ostatních přítomných, ale pokud má vaše dítě ve škole s něčím problém, budete se nejspíše zarývat do lavice a dělat se neviditelnou bytostí.

Jít či nejít?
Právě proto, že většina rodičů nestojí o to, aby se před ostatními poukazovalo na problémy či nedostatky jejich potomka, často se na schůzku ani nedostaví. Ve výsledku se rodič dozví o tom, co je potřeba v následujících měsících zaplatit a proč, v čem se má jeho ratolest zlepšit, kde naopak vyniká apod. Myslím,že není ned osobní kontakt s učitelem , on-line můžete sledovat hodnocení ale důležité věci se dozvíte právě na schůzce.

verka

Vzhledem k tomu, že s dítětem je učitel denně mnohdy delší dobu než jeho rodič, je dobré se také pedagogovi představit a spolupracovat s ním. Známky neříkají skoro nic. Dobrý učitel vám na schůzce říká i plány do budoucna, charakteristiku třídy, potřebuje souhlas s různými postupy atd. A podle prostředí, ve kterém je třída dítěte si také uděláte obrázek o práci na škole.

lorja

Ve škole mého syna paní učitelka hovoří o prospěchu jednotlivě s každým rodičem.

rynek878

Výborně Kropítko,ťala jste přímo do živého,ale takových,kteří si přivlastňují autorství je tady mnoho a ještě se mezi nimi najdou tací,kteří odsuzují,že jsme si to vygooglili na netu,však víte všichni,koho se to týká,že?
Jen houšť a větší kapky,když už jste „Kropítko“.