Avatar uživatele
Zlatý

Chození na rodičovské schůzky

Dnes skoro každý škola má nějakou on-line klasifikaci. Je nutné, aby rodiče chodili na rodičák, když jsou známky na netu?
Co vše se řeší na rodičáku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Hanulka to napsala moc hezky,jen je škoda,že neuvedla odkaz ze kterého čerpala..

Asi se obává těch,kteří nejsou zastánci vyhledávání,kopírování apod,,,
Tak nevím co je lepší,jestli to, že to vyhledám na internetu a zkopíruji to bez odkazu a nebo solidně dodám odkaz na zdroj ze kterého čerpám.

Jo a ten zdroj:http://deti.centrum.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Škola pořádá několikrát do roka rodičovskou schůzku, aby byli rodiče informovaní nejen o prospěchu svých dětí, jejich problémech, s nimiž se ve škole potýkají, vyznamenáních či dovednostech, ale také o nejbližších plánech školy. Třídní učitel hovoří k rodičům ve třídě nejdříve všeobecně o třídě celkově, jejích školních aktivitách a potřebách do budoucna.

Poté se zahledí do svého poznámkového zápisníku o prospěchu svých žáků, zaměří se jmenovitě na rodiče konkrétních dětí a sděluje jim výsledky jejich potomka, to, jak pracuje v hodinách, s čím má problém a doporučuje možná řešení. Pokud máte doma premianta, můžete se při takové příležitosti dmout pýchou a vítězoslavně se koukat po ostatních přítomných, ale pokud má vaše dítě ve škole s něčím problém, budete se nejspíše zarývat do lavice a dělat se neviditelnou bytostí.

Jít či nejít?
Právě proto, že většina rodičů nestojí o to, aby se před ostatními poukazovalo na problémy či nedostatky jejich potomka, často se na schůzku ani nedostaví. Ve výsledku se rodič dozví o tom, co je potřeba v následujících měsících zaplatit a proč, v čem se má jeho ratolest zlepšit, kde naopak vyniká apod. Myslím,že není ned osobní kontakt s učitelem , on-line můžete sledovat hodnocení ale důležité věci se dozvíte právě na schůzce.


Avatar uživatele
Bronzový

Vzhledem k tomu, že s dítětem je učitel denně mnohdy delší dobu než jeho rodič, je dobré se také pedagogovi představit a spolupracovat s ním. Známky neříkají skoro nic. Dobrý učitel vám na schůzce říká i plány do budoucna, charakteristiku třídy, potřebuje souhlas s různými postupy atd. A podle prostředí, ve kterém je třída dítěte si také uděláte obrázek o práci na škole.


Avatar uživatele
Bronzový

Ve škole mého syna paní učitelka hovoří o prospěchu jednotlivě s každým rodičem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

rynek878

Výborně Kropítko,ťala jste přímo do živého,ale takových,kteří si přivlastňují autorství je tady mnoho a ještě se mezi nimi najdou tací,kteří odsuzují,že jsme si to vygooglili na netu,však víte všichni,koho se to týká,že?
Jen houšť a větší kapky,když už jste "Kropítko".

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.