Džanička

Chováte někdo housenky v houseníku???

Před třemi dny jsme s dětma našli tři housenky, dali jsme je do houseníku, dali tam sklenici s vodou s víčkem s dírama, do nich jsem dala několik kopřiv a housenky se začali ládovat.. Ale dnes se mi zdá že jedna začala hubnout, prostě se zmenšila a opadali z ní ty štětinky.. Skoro neleze, je pořád jen na dně nádoby a po listech neleze.. Je to náznak toho, že by se měla zanedlouho kuklit, nebo je napadena nějakým parazitem.. Poradíte?? Všude čtu o chovu hosenek, kuklení, líhnutí, ale nikde se nepíše, jak se pozná, že se housenka bude kuklit.. Díky..
Doplňuji:
Hanulko děkuji, ale tuto stránku jsem také našla, ale nepomohla mi, bohužel nemůžu ani najít ke kterému druhu housenky patří..

Jinak ano, houseník existuje.. Ale máme to jen s dětma pro zábavu a pro radost.. Až se nám housenky vylíhnou, tak je společně vypustíme do přírody, a děti už se moc těší.. Každý den jim čistíme, a dáváme čerstvé kopřivy, a oni se cpou a cpou.. Až bude po všem, tak se samozřejmě ráda pochlubím, a ještě sem vložím fotku těch housenek, třeba bude někdo vědět co z nich bude za motýlky.. Oni jsou na kopřivách, ale babočky kopřivové to nejsou, protože ty mají jinou kousenku.. To jsou jediné, které se mi podařilo najít..

Nejlepší odpověď
hanulka11

nechovám a ani by mě to nenapadlo, že nějaký houseník existuje ale našla jsem ti toto
třeba ti to pomůže

http://motyli­.net/clanky.php?a­bout=o_chovu_mo­tylu

Další odpovědi
Andělé

To jako fákt?? On nějaký houseník existuje?? To slyším poprvé a moc se mi ten název líbí..:-)

beer

Taky jsem míval v housenících housenky všech možnejch druhů, potom dokonce prodával do sběrny kukly bourců ))
Takže především je nutné poskytnout housenkám potravu, na kterou jsou zvyklé – byla-li na kopřivách tak kopřivu a v tomto případě nejspíš půjde o některý druh babočky, je jich víc. Ty se kuklí většinou pod kameny, ve škvírách ap., jindy zase přímo na rostlině, zkrátka v jednoduchém houseníčku to může být problém. Proto, pokud se začne housenka chovat atypicky, bývá to předzvěst kuklení; raději odnést ven – tam kde byla, ať je z ní motýl.
Pokud se ale budeš chtít pokusit o vylíhnutí motýlka, nejprve si zjisti druh, který máš doma, pak mrkni na net, přečti si způsob života druhu a podle toho houseník uprav. Hodně úspěchů !!
Tady máš nějaké babočky:
http://www.go­ogle.cz/search?q=ba­bo%C4%8Dka+hou­senka&hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADFA_cs&biw=10­15&bih=651&prmd=iv­ns&source=lnms&tbm­=isch&ei=Qt9lTr-pFIj64QSsorjBCg&sa=X&o­i=mode_link&ct=mo­de&cd=2&sqi=2&ved=0CAw­Q_AUoAQ
A tady něco o chovu v housenících:
http://www.cho­vatelstvi.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=104:o-chovu-motyl&catid=206:mno­eni-a-odchov&Itemid=390
http://www.chov­hmyzu.cz/moty­li.htm

atriplex

  1. Kopřivou se živí několik druhů baboček. Ne jen tak kopřivová. Koukněte na net a uvidíte.
  2. Jakmile přestane housenka žrát a nevypadá zdravě, ihned ji zlikvidujte. Housenky se snadno nakazí od kolegyň
  3. Pokud se vám podaří housenku vychovat až do kukly, pravděpodobně se vám motýl už letos nevylíhne. Budete jej muset nechat venku přezimovat a na jaře vyleze motýl. Bez přezimování se vám motýl nevylíhne. A nebo se vám ještě letos podaří motýl vychovat motýla. To nikdo neví – někdy přezimuje motýl, někdy kukla.

Pokud chcete s dětmi chovat nějakého motýla, doporučuji nějakého velkého tropického. Je to snadnější, než chovat ty naše. Koukněte na odkaz.

Zdroj: http://www.chov­hmyzu.cz/

Děda Louda

To si dost dobře nedovedu představit. Houseník je zahradnické nářadí sloužící k prořezávání a prostříhávání větví stromů.

http://img.na­dapenny.com/t20/112­48/nadap100239327­310230.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/112­48/nadap101555986­770232.jpg

Vlastně to jsou zahradnické nůžky na násadě.

Drap

Také jsem ani netušil, že něco podobného je i u nás možné. Neporadím, ale i přes to přeji mnoho úspěchů v chovu. Pokud vše proběhne jak má, doufám, že budeme tady informováni.