Lilibitner

Chovám se k lidem strašně, abych se vyhnula vztahům?

!UPOZORNĚNÍ!
Pokud nejsi hodně znuděný nebo nemáš zájem probírat život cizího člověka, tak to není otázka pro tebe.

Dobrý den, před 2 lety jsem ve společnosti neměla žádný problém. Lidé říkali, že mě mají rádi a že jsem veselá a milá.Já vůbec netušila, že tak působím, prostě jsem byla svá.
Už před zmíněnými 2 lety mi také umřela maminka.
Od té chvíle se mi změnila celá perspektiva na život.
Naprosto jsem se změnila, dřív vítanou společnost teď záměrně odpuzuji. Chovám se schválně namyšleně a hrozně, aby si to lidé o mně mysleli… Nevím proč, asi mi připadá že když si to o mě budou myslet tak se mnou nebudou chtít bavit a budu mít pokoj.Př. Napsal mi kluk, do kterého jsem léta “tajně zamilovaná”, a odpálkovávám ho jen tak, jak můžu. Přijde mi, že ani jeden by z toho nic neměl kdyby jsme si povídali. Tak mi to připadá u všech.Naprosto zbytečné…Poslední dobou se bojím lidem dívat do očí a radši se bývalým přátelům vyhýbám. Uvědomuji si, že pokud se budu společnosti stranit tak neprožiju šťastný život, což nechci, života si moc vážím. Ale prostě mám pocit, že nemam co nabidnout. Máte někdo stejné zkušenosti?

Nejlepší odpověď
iceT

Nemám podobné zkušenosti, ale myslím si, že se bojíš přijít o lidi, které máš nebo budeš mít v budoucnu ráda, proto si nikoho preventivně nepustíš k tělu, protože když nic nemáš, nemůžeš to ztratit.
Přátelé přicházejí i odcházejí, někteří se zdrží kratší dobu, jiní déle, ale odejít jinam jednou musí každý, dřív nebo později. Bohužel.

Další odpovědi
ivzez

Bylo by dobré uvést i svůj věk.

Já si myslím, že ses nevyrovnala se ztrátou maminky.
Ztráta rodičů je pro každého těžká a každý potřebuje různě
dlouhou dobu, než to nějak „vstřebá“.

Možná by ti pomohlo si promluvit s psychologem.

autacek

Předně si musíš uvědomit co vlastně sama chceš (z dotazu to není úplně jasné), no a pak taky popřemýšlet o pravopisu, je to vážně děs.

yuko

Taky mi zemrela mamka. Taky jsem byla smutna. Ale nezacala jsem se kvuli tomu ke svemu okoli chovat jinak. Mamku jsem mela moc rada a ona me, stejne tatku, sestru. Ti vsichni mi zemreli. Kdybych se k ostatnim chovala tak, jak popisujes, nemeli by z toho radost. To me neucili, tak me nevychovali. Trosku se nad sebou zamysli. Chces, aby z Tebe byla stara a protivna baba?

Alesh

Já myslím, že podvědomě nesmyslně obviňuješ své okolí ze ztráty maminky. Je potřeba pracovat s vlastní myslí, pokud to nezvládneš sama, pak je nutné vyhledat odbornou pomoc = psychologa.

orestez

Dobrá, chlapi. Umřela. Ale vy to dáváte do souvislosti s celkovou povahou a my neznáme z rodiny vlohy a sklony. Možná pomůže fakt psychologie, kam se chystám, aby vysvětlil a řekl. Stranila ses od jisté doby od vrstevníků? Nebo jsi svou povahou spíš uzavřenější, nebo jsi mezi bohatými, kteří nosí zlaté šperky a ty tam jsi jako dřevěný dekor? Nebo se bojíš kritiky? Ne, nepůsobíš vubec tak jak popisuješ, vůbec ne namyšleně. To přece nejde namalovat na obličej. Nech přiběhnout toho kluka a řekni mu budeme spolu hrát? A najdite si společný koníček a život. To, že se křivíš před cizími, není důležité. Není. Hlavní bude fakt zjistit, jestli nejsi uzavřená, více introvertní, jo? To je otázka, tak se moc nesleduj. Co jinak? Pak zbývá Liduška, věnovat se hudbě. Nebo zůstaň zde a vytvoř si zde svou platformu. Buď fit, se říkalo za komunistů.

jáára

Vítej v klubu asociálů.

orestez

Blázne. Raději drž tlamu.

Holka popsala děj jak to, a je to v době osiření. Možná hledá původ příčin a zdroj bolesti duše.
Jestli chceš ty jáára tak ty tvoje pokusy zkus na mě. Jinak na tu holku ani nesahej.