Kyta

Chov hlemýždů zahradních,je to legální,či musí být povolení?

Na vývoz ,,

Nejlepší odpověď
beer

Hlemýžď zahradní je podle Zákona 114/92 Sb. § 5 „obecně chráněným živočichem", na Bilibu se dokonce provádí jeho mapování.
Obecně jsou všechny živočišné druhy chráněny dle zákona o ochraně přírody a krajiny před zničením, poškozováním, sběrem či odchytem, který vede nebo by mohl vést k ohrožení těchto druhů na bytí nebo k jejich degeneraci, k narušení rozmnožovacích schopností druhu, zániku populace druhů nebo zničení ekosystému, jehož jsou součástí.
Z chovu tohoto druhu tedy nic nebude..
Doplňuji:
Zapomněl jsem vložit slovo ..„jentak“ nic nebude..
Budeš muset poslat žádost a snad dostaneš povolení. Kontaktuj proto http://www.mzp.cz/.

Zdroj: http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id2981/

Další odpovědi
JanaViki

Pořiď si pásovky hajní a máš vyhráno ;) postav jim bydlení v nějaké krabici a nech je na balkoně nebo na zahrádce v krabici a budou mít čerstvý vzduch :D mám zkušenosti, ale na podzim se ti zakuklí a v zimě možná „chcípnou“ – jak se to říká u zvířat