Avatar uživatele
Blecha

Chorvatsko vs. Itálie

Kam by jste raději jeli a proč? Kde je levněji?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, Deli, anonym před 4644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

3 roky za sebou jsme byli v Itálii a letos v Chorvatsku. Příští rok už máme jasno: Itálie. Do Chorvatska už nikdy. Proč?

  • It má písečné pláže, pozvolné vstupy do moře, pro děti ideální (máme 2 malé, tak je jasno)
  • Chor má pláže převážně kamenité, betonové, skalnaté (dovolenou jsme strávili u hotelového bazénu, v moři jsem se koupala 1×!) s malými dětmi zoufalé!

Navíc do moře kvůli ježkům nejdete bez bot ☹

  • moře v Chorvatsku je okouzlující pro partu dospělých, kteří nejlíp ze člunu pozorují a fotí členité rozmatité barevné pobřeží se spoustou ostrůvků…

Noční život je bohatější v Itálii. V Chorvatsku také ujde. Cenově je to tak srovnatelné. V Chorvatsku se bez problémů domluvíte, i když budete mluvit česky, sem tam slovo německy či anglicky. Jejich řeč je slovanský jazyk, je tedy podobná.

Na Itálii mě mrzí jen to, že dodržují siestu tak, že zavřou i bazény, všechny obchody… A do bazénu MUSÍTE mít koupací čepici.
Chorvati siestu turistům nevnucují.

Vybírejte s ohledem na to, kdo s Vámi pojede. Pro děti bych určitě doporučila Itálii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

Itálie.
Ty léta socializmu se musí někde ukázat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Šumava , daleko od lidí a nočního života.

Před tím ale nakopat aktivisty do pr… !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Ja rozhodne Italie. Byl jsem tam a bylo tam krasne, i nocni zivot super. Jeste nekdy bych se tam rad vypravil. V chorvatsku jsem byl 2× a nic moc. Ale zalezi na lokalite.
Navic je to stejne daleko. Cenove to bude asi stejny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Přednost dávám Itálii. Proč? Jak zde již bylo uvedeno. Písečné pláže, pozvolné přístupy a lepší turistická vybavenost. V Itálii se mi zatím nejvíce líbilo u Tyrhénského moře. Jadran nemusím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

zalezi na jakem miste. nikdy jsem v It nebyl, jen nekolikrat spanelsko a Cro, ale kdybych si mel vybrat tak Cro. i tady jsou piscite plaze s pozvolnym vstupem, na rozdil od It a Sp s pruzracnou vodou. a da se najit i plaz bez jezku. navic v chorvatsku byvaji kolem plazi stromy, takze se je kam schovat, a nemusite se pect na nekolikakilome­trovem pisecnem pasu. doporucuju ostrov Murter, zatim moje nejlepsi dovolena. cenove bych rekl levnejsi Cro.

http://www.se­ascape18.com/blog/wp-content/upload­s/2009/02/mur­ter_1.jpg

kdyby to ale mela byt poznavaci dovolena, tak samozrejme It. ale lezet u spinave vody obklopen tisici nemci nemusim:) to radsi tech par desitek cechu v Cro.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Italie.
Proc tam? Protoze tam je mensi sance, ze potkate plaz plnou Cechu a Slovaku! :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tyna.ryglova

Nedá se říct, co je lepší, protože každému vyhovuje něco jiného. Jeďte jeden rok do Chorvatska a druhý do Itálie a sami se rozhodněte. Já bych do Itálie nikdy nejela kvůli „špinavému“ moři 🙂 . V Chorvatsku jsou kamínky, takže čistá voda a relativně hodně mušlí. Letos jsme byli v Chorvatsku poprvé i se synem a všichni jsme si to užili. Byli jsme v Novigradu, abychom to neměli tak daleko. Ubytování jsme si zarezervovali na http://www.uby­tovanivchorvat­sku.cz/novigrad­zadar/ a k pláži jsme to měli kousek.

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Dobrý den, zajímalo by mě… Kdybyste mohly spojit dovolenou se svatbou, jaá destinace by pro vás byla ta top?

před 1478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1947 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majklhanz

Chorvatsko jezdíme tam každý rok, sice každý rok zdražují, ale dá se to přežít, hlavně za pár hodin je člověk u pěkného moře. Cesta do Chorvatska autem http://autotrip­.cz/za-kolik-do-chorvatska-autem/

před 2500 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek