dudu

Chopili byste se příležitosti a začali efektivně hospodařit?

Rovněž v naší domovině se rozevírají „nůžky“ mezi bohatými a chudými, jedni majetky hromadí, ostatní se ocitají až na hranici chudoby. Může tak vzniknout pnutí vedoucí posléze k sociálním revolucím.
Historie vypovídá, že řešením vždy byl buď válečný konflikt nebo /v době prozatímního míru/ pozemkové reformy.
Bez použití násilí by to znamenalo, že i těm nejchudším bude zdarma předán nemovitý majetek /stavby, pozemky/ a dána jim možnost takto uživit, za cenu tvrdé práce, sebe i rodinu.
Uměli by se dle vás alespoň někteří kupř. ze zde dotyčných chopit této příležitosti, nebo nadále zůstanou v pozici ukřivděných, kteří bez přičinění vyžadují sociální rovnost?

Nejlepší odpověď
gecco

Nevyžaduju sociální rovnost, ba dokonce se domnívám, že sociální rovnost není reálně uskutečnitelná…
A – ano, byl-li bych zařazen mezi ´obdarované´ nějakým statkem, snažil bych se této příležitosti využít…
😉
Byl-li bych obdarován nedostatkem, snažil bych se jej zbavit…
😉

Další odpovědi
Kepler

Já už to jako důchodce naštěstí nemusím řešit, ale nemyslím si, že by u nás byla situace až tak špatná. Příležitostí je i tak dost, jenže jsou lidi, pro které je práce až ta poslední možnost jak přijít k penězům. I v Evropě jsou země, kde je situace o hodně horší a k žádným bouřím nedochází.

Drap

Neni třeba o tom ani přemýšlet. Nikdo z nás se nedožije toho, aby dostal něco od někoho zdarma. Jasné je, že jisté pnutí vedoucí k sociální revoluci tady je. Nakonec doposud co známe dějiny tak to tak vždy bylo. To , že by to bylo možné bez jisté formy násilí neni v současné společnosti možné. A co se týká efektivního hospodářství, tak o to se snažím, alespoň u sebe, celý život.