Chodíte někdy venku/doma bosí. Je to lepší než být v botách/ponožkách?

Nehrozí zánět močových cest z prochlazených chodidel, skrábance, otlučené paty? Co možnost běhu, skoku? Doma na koberci, či venku po trávě je to fajn? A co jinde? Zabodli jste si něco pořádně do nohy?

Nebo jsou veškeré obavy zbytečné a pokud člověk chodí pamalu a rozumně, tak je to naopak pěkný zážitek? Má to i účinky na zdraví?

Odpovědi
Drap

Chodím dost často. Doma i venku. Zánět močových cest nehrozí, ba naopak chození bosky je velmi dobré pro zdraví.
Neni nutné chodit pomalu, to co člověk zvládne. Na každém povrchu se chodí jinak. Nepříjemný bývá ostrý štěrk. Někdy se i v lese jde obtížně, ale při troše treningu jde všechno zvládnout.

Nuk nuk

Doma moc bosa nechodím, máme celkem studenou podlahu, na dvorku v létě ano, v přírodě – les, louka – občas, ale permanentně jak někteří zarputilí zastánci bosých nohou ani náhodou.
Zánět močových cest nehrozí, pokud nechodíte bos za nevhodného počasí, v létě je to v pořádku.
Škrábance a otlučené paty hrozí hlavně pro nezvyklé jedince, pak se čověk naučí, kam šlapat. POkud jsem si někdy něco zabodla do nohy, pak jsem obvykle šla v sandálích a ne bosa. Bosa tak nanejvýš stéblo slámy, ale záleží kudy chodíte, samozřejmě, že když půdete po silnici, tak hrozí i sklo a jiné suvenýry.
Běhat a skákat můžete, ale chce to cvik. Já to neumím, jiní ano.
Na zdraví to účinky má – po dešti nebo po ránu po rose je to příjemná masáž a každopádně nebudete mít ploché nohy.

Nicméně chodit bos po městě nedoporučují. Zkusila jsem to jednou, v Praze přímo v centru. Ne, nic jsem si do nohy nepíchla, ale když jsem pak viděla ty černé nohy a uvědomila si, z čeho je tak asi všeho složená ta špína na chodnících…

mosoj

Neměj strach. Tobě již nic nehrozí.

postcd

chodit po studeném určitě nebude moc dobré
já mám nepříjmný pocit že šlápnu na nějakou vosu nebo něco ostrého, takže bosky ne

dalid

Ja som zacal behat naboso a je prijemny pocit. Zlepsi sa ti schopnost udrzat rovnovahu, zpevni sa chodidlo a kotniky. Chce to cvik a odvahu. Ja zatial beham len na futbalovom ihrisku, kde istota ze na nic ostre nestupim. V nasej telocvicni cvicia na boso vsetci, vo vnutri to nieje zadny problem.

Tw!st

doma když je teď tak horko tak jsem bosý, venku vždy mám obuv, ani v trávě nechodím bosy po tom co mě píchla včela do prstu na noze

Mc Merkurion

…přirozený je chodit bosky, donedávna tak lidi chodili, a taky žili…

Fakes147852

Je to pohodlne,já chodím jaro léto podzim nonstop v ponožkách a v zimě v botech i když prší na podzim jsem v ponozkach