Odpovedi18

Chodíte někdo na dražby?

Je tam nějaké riziko když koupíte pozemek,dům,byt,­cokoliv? Např: Dům koupíte za 2m a zjistíte, že na něm je dluh 500.000, jak to je ? Kdo to musí zaplatit nebo se ten dluh zaplatí z vydražené částky??

Nejlepší odpověď
Herjulfson

Po dražbě by měla být nemovitost očištěna od všech zástav a exekucí. Samozřejmě to není hned, ale tyto „právní vady“ prostě na nového vlastníka nepřecházejí.

Další odpovědi
xiperio

Exekutor nebo Správce konkurzní podstaty ručí za informace, které jsou u nemovitosti uvedeny.
Pokud by se v budoucnu vyskytl nějaký problém, jsou proti škodám pojištění.

Pepa25

Ano, už jsem byl účastník několika dražeb („chodíte“ není úplně vhodný výraz, když většina dražeb je už dávno elektronických).
Dražená nemovitost musí být přesně popsána v dražební vyhlášce včetně informace, která věcná práva dražbou zaniknou.
Rozdělení výtěžku z dražby v případě nedobrovolná dražby zajistí navrhovatel (soud, exekutor, insolveční správce ..), vydražitele to nemusí zajímat, ten nabude nemovitost bez dluhů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.