annas

Chodíte k očnímu lékaři? Pamatujete si, že největší písmeno na zkušební tabuli je E?

Proč to tak asi je?
Doplňuji:
Samiro, děkuji za novou informaci. Pamatuji si E, hledala jsem na internetu a ve všech tabulkách, které jsme našla, je uvedeno E. Možná že v poslední době došlo ke změně.

Nejlepší odpověď
Sarrira

Největší písmeno na takzvaných optotypech není vždy E. Záleží na typu optotypu. Standardní je i největší písmeno T. Písmeno E v Snellenovych optotypech je zřejmě použito z Pflugerovych háků, které jsou používány jako vyšetřovací metoda v případech,kdy pacient nemůže odpovídat slovně, a pouze svými prsty nebo jiným způsobem ukazuje směr,kterým háky (písmena E) směřuji.

Další odpovědi
anonym

Jsem rád,když k očnímu lékaři trefím.