Avatar uživatele
Vlčice777

Chodíte k lékaři?

Chodíte k lékaři?Jak často?Není lepší si léky koupit v lékárně bez lékaře?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4172 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

no asi jako vsichni kteri potrebuji nemocenskou …na papire …ale jesli doktorum nejak duveruji v leceni tak nee.. ty normalni nemoci clovek vyleci svepomoci …a pokud je potreba nahodou neco sesit tak s tim si taky poradim …:-)…a leky nepouzivam nejsem priznivec chemie .....vcelku obstojne se vyzmam bylinach a lidovem lecitelstvi takze elternativni medicina …nicmene dokazu byt natolik soudny ze vim kdy je to fakt na lekare .. …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

jako iceT, jednou za uherskej rok… léky, pokud to jde, nahrazuju přírodními preparáty. Jak už bylo řečeno, v lékárně bez lékaři si nekoupíte jen tak kdeco, na spoustu z nich musíte mít od doktora recept. Typicky např. na léky, které se mohou stát drogou; proto závisláci recepty od doktorů často falšují
Doplňuji:
*bez lékaře

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Zatím nemám potřebu chodit pro léky k lékaři . Ale na vše si sama léky nekoupíš , navíc mnohdy za léky s receptem nic nezaplatíš …
100lidí 100 názorů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Léky v lékárně sice koupím,ale pokud bych potřebovala blbej Framykoin,tak bez receptu se bohužel neobejdu a tak je to i s jinými antibiotiky.
K lékaři chodím jednou za uherský rok,jelikož často nemarodím,maximálně s nachlazením.A to se bez lékaře obejdu.Horší by to bylo kdyby to bylo něco vážnějšího a lékaře bych potřebovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Od té doby, co mi má „dvorní lékařka“ sdělila, že „mít víc takových pacientů jako jsi ty, tak se neuživím“, chodím k ní občas na kávu a nechám si změřit tlak. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Pravidelně chodím akorát na preventivky, tam mi nikdy nic nepředepsali, nachlazení si vykurýruju i bez doktora a jinak nic nepotřebuju..­.......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já si teď léčila dva týdny sama chřipku a nevyléčila. Stálo mě to 500, nacpala jsem do sebe hromadu přípravků a nepomohlo. Nakonec jsem šla k lékaři a za tři dny po antibiotikech je mi podstatně lépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jak si třeba léčit bez lékaře cukrovku, trombózu, šedý zákal a nedej bože zelený zákal, vodu v kloubu, arytmii, vysoký TK atd. atd. Nachlazení není nemoc a chřipku nyní nemáte. Naprosto prázdná gesta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

K lékaři nechodím a léky si nekupuji.
Doplňuji:
Tedy několikrát jsem si koupila v lékarně dětské vitamíny a tak podobně. U lékaře jsem byla třeba když jsem potřebovala marodit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

U lékaře v čekárně mám svoje místečko – běda když mi ho někdo zasedne – musm si sednou jinam. Jak často – pořád a někdy ještě o trochu víc. A léky si fakt v lékarně kupuji bez lékaře. Mám za to, že jsem ještě svéprávný, tak mne lékař při nákupu léků nemusí doprovázet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Přípravky z lékárny např.. na chřipku či kašel již nekupuji, nepomáhají. Nepomáhají mi ani citrony a další vitaminy a co jsem za ně utratila vždy peněz, a když už nachlazení, tak trpím třeba i 5 neděl. Jinak chodím k lékaři 1× za 3 měsíce pro léky (štítná žláza, tachykardie apod.). Naposled jsem byla teď zároveň u tří lékařů s bolavou oteklou nohou (zasažený celý hlezenní kloub), všichni to podcenili a utratila jsem několik set korun za jimi doporučené gely a až poslední lékař ortoped mi naordinoval Indometacin čípky a já jsem už skoro úplně v pořádku. Tak nevím, za co platím 30 Kč poplatek, když mi doktor stejně nepomůže??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
registrovana

k lékaři chodím jen na omluvném papíru do školy :) jinak spíš spoléhám na vlastní organismus, který si s nemocemi za pomoci čajů a případně nějakých těch obecně známých léků bez předpisu poradí sám… nemám moc doktory v lásce, poplatky, dlouhé čekání, nepříjemné nemocné prostředí, všechno bílé, plastové, na jedno použití, smrad krve a starých lidí. Raději se jim vyhýbám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pokiaľ človek lekára nepotrebuje, má pocit že je zbytočné k nemu chodiť. Lieči sa sám, ale ako kvalitne, či nekvalitne, to je už na dlhú diskuziu.
Samoliečenie voľnopredajnými liekmi môže odstrániť síce chorobu, ale môže ju i len stlmiť, až neskôr prepukne ničivejšou silou. Liečiť treba aj príčinu, nielen chorobu samu. A to už pri základných znalostiach v „domácej medicíne“ už nemusíte vedieť.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucijej

zzzzzz: tak to nebyla chřipka, ta je virového původu, kdežto antibiotika se používají na bakteriální nákazy

před 4171 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek