Vlčice777

Chodíte k lékaři?

Chodíte k lékaři?Jak často?Není lepší si léky koupit v lékárně bez lékaře?

Nejlepší odpověď
badisko

no asi jako vsichni kteri potrebuji nemocenskou …na papire …ale jesli doktorum nejak duveruji v leceni tak nee.. ty normalni nemoci clovek vyleci svepomoci …a pokud je potreba nahodou neco sesit tak s tim si taky poradim …:-)…a leky nepouzivam nejsem priznivec chemie .....vcelku obstojne se vyzmam bylinach a lidovem lecitelstvi takze elternativni medicina …nicmene dokazu byt natolik soudny ze vim kdy je to fakt na lekare .. …

Další odpovědi
quentos

jako iceT, jednou za uherskej rok… léky, pokud to jde, nahrazuju přírodními preparáty. Jak už bylo řečeno, v lékárně bez lékaři si nekoupíte jen tak kdeco, na spoustu z nich musíte mít od doktora recept. Typicky např. na léky, které se mohou stát drogou; proto závisláci recepty od doktorů často falšují
Doplňuji:
*bez lékaře

hanulka11

Zatím nemám potřebu chodit pro léky k lékaři . Ale na vše si sama léky nekoupíš , navíc mnohdy za léky s receptem nic nezaplatíš …
100lidí 100 názorů

iceT

Léky v lékárně sice koupím,ale pokud bych potřebovala blbej Framykoin,tak bez receptu se bohužel neobejdu a tak je to i s jinými antibiotiky.
K lékaři chodím jednou za uherský rok,jelikož často nemarodím,maximálně s nachlazením.A to se bez lékaře obejdu.Horší by to bylo kdyby to bylo něco vážnějšího a lékaře bych potřebovala.

tom004

Od té doby, co mi má „dvorní lékařka“ sdělila, že „mít víc takových pacientů jako jsi ty, tak se neuživím“, chodím k ní občas na kávu a nechám si změřit tlak. 🙂

Lucijej

Pravidelně chodím akorát na preventivky, tam mi nikdy nic nepředepsali, nachlazení si vykurýruju i bez doktora a jinak nic nepotřebuju..­.......

zzzzz

Já si teď léčila dva týdny sama chřipku a nevyléčila. Stálo mě to 500, nacpala jsem do sebe hromadu přípravků a nepomohlo. Nakonec jsem šla k lékaři a za tři dny po antibiotikech je mi podstatně lépe.

mosoj

Jak si třeba léčit bez lékaře cukrovku, trombózu, šedý zákal a nedej bože zelený zákal, vodu v kloubu, arytmii, vysoký TK atd. atd. Nachlazení není nemoc a chřipku nyní nemáte. Naprosto prázdná gesta.

anonym

K lékaři nechodím a léky si nekupuji.
Doplňuji:
Tedy několikrát jsem si koupila v lékarně dětské vitamíny a tak podobně. U lékaře jsem byla třeba když jsem potřebovala marodit.

venkovan

U lékaře v čekárně mám svoje místečko – běda když mi ho někdo zasedne – musm si sednou jinam. Jak často – pořád a někdy ještě o trochu víc. A léky si fakt v lékarně kupuji bez lékaře. Mám za to, že jsem ještě svéprávný, tak mne lékař při nákupu léků nemusí doprovázet.

pusinka50

Přípravky z lékárny např.. na chřipku či kašel již nekupuji, nepomáhají. Nepomáhají mi ani citrony a další vitaminy a co jsem za ně utratila vždy peněz, a když už nachlazení, tak trpím třeba i 5 neděl. Jinak chodím k lékaři 1× za 3 měsíce pro léky (štítná žláza, tachykardie apod.). Naposled jsem byla teď zároveň u tří lékařů s bolavou oteklou nohou (zasažený celý hlezenní kloub), všichni to podcenili a utratila jsem několik set korun za jimi doporučené gely a až poslední lékař ortoped mi naordinoval Indometacin čípky a já jsem už skoro úplně v pořádku. Tak nevím, za co platím 30 Kč poplatek, když mi doktor stejně nepomůže??

registrovana

k lékaři chodím jen na omluvném papíru do školy :) jinak spíš spoléhám na vlastní organismus, který si s nemocemi za pomoci čajů a případně nějakých těch obecně známých léků bez předpisu poradí sám… nemám moc doktory v lásce, poplatky, dlouhé čekání, nepříjemné nemocné prostředí, všechno bílé, plastové, na jedno použití, smrad krve a starých lidí. Raději se jim vyhýbám

led

Pokiaľ človek lekára nepotrebuje, má pocit že je zbytočné k nemu chodiť. Lieči sa sám, ale ako kvalitne, či nekvalitne, to je už na dlhú diskuziu.
Samoliečenie voľnopredajnými liekmi môže odstrániť síce chorobu, ale môže ju i len stlmiť, až neskôr prepukne ničivejšou silou. Liečiť treba aj príčinu, nielen chorobu samu. A to už pri základných znalostiach v „domácej medicíne“ už nemusíte vedieť.

Lucijej

zzzzzz: tak to nebyla chřipka, ta je virového původu, kdežto antibiotika se používají na bakteriální nákazy