Kazatel

Chodili byste raději do školy až na devátou? Co by Vám to přineslo osobně a co by to znamenalo pro okolní společnost?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Znamená to být ve škole většinu dne. Rodiče brzy, o několik hodin dřív, vzbudí to nejmenší dítě do jeslí nebo do školky, odejdou, a školák bude ponechán sám sobě. Musí zhasnout a zamknout. To nevypadá pěkně.

Další odpovědi
da ny

Ne.
Maximálně, jen na SŠ nebo VŠ.
Pokud by i pracovní doba rodičů začínala od 8. – 9. hodiny, byly by s tím menší komplikace. Končili by v práci kolem 17. – 18. hodiny…. Komu by se to líbilo?
Ti chudáci (1. – 3. – 5. třída), by „stepovali v družině od šesti/sedmi hodin a čekali, až padne devátá a oni do postele ;D Skončili by ve dvě a čekali do večera na rodiče. To by asi bylo „moc prima“.

elkon

Je to hloupý nápad. Včera to ve zprávách jasně potvrdili odpůrci svými argumenty. Ti, kteří to schvalovali, „stříleli od boku“ bez hlubšího přemýšlení.

Drap

Je mi to jedno, už mně nikde do školy nechtějí.

aliendrone

Čéče, já bych dnes znovu chodil do školy klidně i na ŠESTOU RÁNO (co to melu, bral bych to všemi 10!!), pokud bych měl k tomu příslušnou tehdejší (teen) zdravotní kondici. ;) :D :D

Sameotazky

Ano je to lepší. Pravda je, že v našich končinách je zvykem brzké ranní vstávání, avšak spousta lidí je celé odpoledne potom zbytečně unavená, po práci nic pořádného už nedělají, jen neproduktivní relax, únava zabíjí přemýšlení a rozvoj. Celá společnost se jen tak nezmění, můžeme začít alespoň u dětí.
Argument, že některé dětí budou muset tím pádem do družiny je lichý. Tyto budou vstávat přeci pořád stejně brzy a nemůže se jim přeci přizpůsobovat velká většina těch, které si mohou přispat.

Herjulfson

Do školy bych dnes chodil rád, ale na devátou? To by byl celý den v dupě. Pominu-li všechny důvody proti, musím přemýšlet co vlastně dělají všichni ti šašci co to tady řídí? To opravdu nemají nic jiného na práci než vymýšlet takové nesmysly? A pokud to tak funguje jinde ve světě . . . to mě nezajímá. Až budeme mít jejich platy. Velká část z nás bude mít možnost pracovat na zkrácený úvazek a budou fungovat také zaopatřovací programy pro straší populaci, tak se s tím tématem můžou vrátit. Čili navždy uzavřeno, protože tato pakáž je naprosto lhostejná k problémům běžných lidí.

Ametyst

Aliendrone: Co bys tam dělal, když už všechno víš? Řediteloval a trošku si i zaučil, hodinu týdně?:-))

aliendrone

Ametyst>>> I ty jedna potvůrko zlobivá, teď jsi mne dostala! :)
Asi bych OPAKOVAL staré chyby – nedával pozor, koukal po holkách a zlobil. ;) :D :D