Kepler

Chodí vůbec ještě mikulášská trojice jinak než jen na placenou objednávku?

https://www.no­vinky.cz/finan­ce/clanek/nav­steva-mikulase-letos-prijde-i-na-nekolik-tisic-40305703

Nejlepší odpověď
Pepa25

Na pracenou objednávku chodí do soukromých bytů. Dobrovolníci (třeba rodiče) dělají Mikuláše zdarma např. ve školkách a podobných organizovaných akcích pro děti. Na vesnicích (aspoň někde) pořád chodí dům od domu jako tradice …

Další odpovědi
Gus_Fring

Na mé bývalé ZŠ, kam chodí moje sestra, chodí také Mikuláš. Z třídního fondu dává také pár sladkostí.

Kelt

Ve školách a školkách se to někde ještě dělá. No je fakt, že na vchodových dveří do domu je mailová adresa na ně.

Mc Merkurion

… ano, jsou místa, kde je ještě svět v pořádku …

Drap

Ano, u nás stále chodí několik bezplatných Mikulášů.

Klaproth

U nás na vsi choděj bez objednávky, dům od domu. Dostávají za to destiláty.