Alesh

Chodí se ještě vůbec do tanečních? Existují ještě plesy?

Chodí se ještě vůbec do tanečních?
Já byl v tanečních asi tak před 15 lety a tehdy bylo skoro nemyslitelné, že by tam někdo nešel. Ti co nešli, byli v podstatě za exoty. Dnes mi přijde, že se asi moc nechodí.

Existují ještě plesy?
Je pravda, že v posledních letech jsem jich moc nenavštívil, ale ty na kterých jsem byl, byly vcelku propadák. Sice se nazývaly „plesy“ a mnohdy je pořádaly i velké nadnárodní firmy, ale s plesem to mělo společné jen ten název. Jednoznačně se jednalo o „zábavu“, neboť za celý večer nezazněl jediný klasický, resp. latinskoamerický tanec a celý „ples“ zněly jen diskotékové hity dob minulých. Je to dáno tím, že se nechodí do tanečních a tudíž negramotnost lidí se zvětšuje i v tomto směru? Též oblečení některých jedinců a kupodivu dokonce „dam“, které si spletly ples s diskotékou, bylo opravdu „na úrovni“. Kam to lidstvo ještě klesne? Otočí se to někdy?

Nejlepší odpověď
Drap

Pořád se chodí do tanečních a piořád se pořádají plesy. Pravdou je , že někteří takové akce nenavštěvují

Další odpovědi
Deli

Ano, do tanečních se běžně chodí (mají-li na to rodiče korunky…) a plesy se pořádají – v posledních letech jsem byla v Klatovech na Pekařském a cukrářském plese, na Plese rádia Šumava, pořádají se i menší plesy v okolních vesnicích – Sportovní, Myslivecký, Jarní vínek (školní), Hasičský…

hanulka11

Tak u nás se taneční pořádají , protože taneční mistr s manželkou na tom mají velkou zásluhu a vedou děti již od mateřské školky – v hodinách tanečních .

Plesů je málo, ale pravý se společenským oděvem je jen „Hasičský“- ti si to ještě hlídají a ples má úroveň- jinak je to uvolněné a podnikové plesy nejsou . Jooooo dřív každý podnik měl ples a to byl každý týden třeba i v pá a so.

Nevím zda se to vrátí …spíš ne . Škoda.

Babsi

Plesy jsou pořád aktuální. Chodím do čtvrťáku a letos mě čeká maturitní ples, zatím jsem se byla podívat na všech maturitních plesech od prváku a byl to normální ples. Myslím se slušným oblečením, chováním a společenským tancem.
Plesy jsem navštívila nejen školní, ale musím říct, že ve škole měl nejvyšší úroveň, jinde to byla spíš ožíračka v šatech a oblecích.
A taneční fungují stále, jen v Brně nabízí taneční minimálně tři školy…

Michal Kole

Mě účast na maturitním plese nařídila třídní a děsně jsem se tam nudil a po šerpování jsem šel domů.

Ella

u nás v okolí se taneční drží pořád a lidí tam chodí dost a dost.
Já do nich bohužel nechodila, protože pokaždé v den zápisu jsme se to dozvěděla až pozdě, mamka v práci – tolik peněz jsem u sebe neměla, až do večera a v devět dopoledne už bylo plno a brali se akorát tak náhradníci… a příští rok to samé. Vždycky jsem tam chtěla a nikdy to nevyšlo, za to někteří od nás tam byli i čtyřikrát. :(

Jinak plesy u nás jsou samozřejmě taky – hasičský, myslivecký, maturitní, opakovací hodina tanečních, pak městský ples… a samozřejmě se hrají klasické písničky na valčík, waltz nebo nějakou tu latinu, nejenom jednou za večer a samozřejmě klasické odrhováky typu Michal David apod :) Samozřejmě se nějaký ten exotka co se oblékne jak z E55 najde a nějaký ten exot v džínách taky, ale drtivá většina pánů a kluků nahodí oblek a kravatu či motýlka a dámy a slečny večerní šaty, dokonce i šaty s obručí jsou stále in. Já měla na našem maturitním plese dokonce takové štěstí, že si můj doprovod sladil kravatu s barvou mých šatů :) Úroveň tady ještě držíme na dobrém stupni, doufám, že to vydrží… akorát ti ožralí puberťáci před vchodem a ti samí puberťáci s cigaretou u huby ten dojem kazí :/