Avatar uživatele
Alesh

Chodí se ještě vůbec do tanečních? Existují ještě plesy?

Chodí se ještě vůbec do tanečních?
Já byl v tanečních asi tak před 15 lety a tehdy bylo skoro nemyslitelné, že by tam někdo nešel. Ti co nešli, byli v podstatě za exoty. Dnes mi přijde, že se asi moc nechodí.

Existují ještě plesy?
Je pravda, že v posledních letech jsem jich moc nenavštívil, ale ty na kterých jsem byl, byly vcelku propadák. Sice se nazývaly „plesy“ a mnohdy je pořádaly i velké nadnárodní firmy, ale s plesem to mělo společné jen ten název. Jednoznačně se jednalo o „zábavu“, neboť za celý večer nezazněl jediný klasický, resp. latinskoamerický tanec a celý „ples“ zněly jen diskotékové hity dob minulých. Je to dáno tím, že se nechodí do tanečních a tudíž negramotnost lidí se zvětšuje i v tomto směru? Též oblečení některých jedinců a kupodivu dokonce „dam“, které si spletly ples s diskotékou, bylo opravdu „na úrovni“. Kam to lidstvo ještě klesne? Otočí se to někdy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, hanulka11, barnajka, MacChill, Deli před 4593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pořád se chodí do tanečních a piořád se pořádají plesy. Pravdou je , že někteří takové akce nenavštěvují

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Ano, do tanečních se běžně chodí (mají-li na to rodiče korunky…) a plesy se pořádají – v posledních letech jsem byla v Klatovech na Pekařském a cukrářském plese, na Plese rádia Šumava, pořádají se i menší plesy v okolních vesnicích – Sportovní, Myslivecký, Jarní vínek (školní), Hasičský…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Tak u nás se taneční pořádají , protože taneční mistr s manželkou na tom mají velkou zásluhu a vedou děti již od mateřské školky – v hodinách tanečních .

Plesů je málo, ale pravý se společenským oděvem je jen „Hasičský“- ti si to ještě hlídají a ples má úroveň- jinak je to uvolněné a podnikové plesy nejsou . Jooooo dřív každý podnik měl ples a to byl každý týden třeba i v pá a so.

Nevím zda se to vrátí …spíš ne . Škoda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Babsi

Plesy jsou pořád aktuální. Chodím do čtvrťáku a letos mě čeká maturitní ples, zatím jsem se byla podívat na všech maturitních plesech od prváku a byl to normální ples. Myslím se slušným oblečením, chováním a společenským tancem.
Plesy jsem navštívila nejen školní, ale musím říct, že ve škole měl nejvyšší úroveň, jinde to byla spíš ožíračka v šatech a oblecích.
A taneční fungují stále, jen v Brně nabízí taneční minimálně tři školy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Mě účast na maturitním plese nařídila třídní a děsně jsem se tam nudil a po šerpování jsem šel domů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

u nás v okolí se taneční drží pořád a lidí tam chodí dost a dost.
Já do nich bohužel nechodila, protože pokaždé v den zápisu jsme se to dozvěděla až pozdě, mamka v práci – tolik peněz jsem u sebe neměla, až do večera a v devět dopoledne už bylo plno a brali se akorát tak náhradníci… a příští rok to samé. Vždycky jsem tam chtěla a nikdy to nevyšlo, za to někteří od nás tam byli i čtyřikrát. :(

Jinak plesy u nás jsou samozřejmě taky – hasičský, myslivecký, maturitní, opakovací hodina tanečních, pak městský ples… a samozřejmě se hrají klasické písničky na valčík, waltz nebo nějakou tu latinu, nejenom jednou za večer a samozřejmě klasické odrhováky typu Michal David apod :) Samozřejmě se nějaký ten exotka co se oblékne jak z E55 najde a nějaký ten exot v džínách taky, ale drtivá většina pánů a kluků nahodí oblek a kravatu či motýlka a dámy a slečny večerní šaty, dokonce i šaty s obručí jsou stále in. Já měla na našem maturitním plese dokonce takové štěstí, že si můj doprovod sladil kravatu s barvou mých šatů :) Úroveň tady ještě držíme na dobrém stupni, doufám, že to vydrží… akorát ti ožralí puberťáci před vchodem a ti samí puberťáci s cigaretou u huby ten dojem kazí :/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek