bolak

Choděj porybný i v noci?

A berou ryby v noci?
Doplňuji:
To jsou rybníky, ale co kdybych šel chytat na řeku? Taky se tam budou producírovat?

Nejlepší odpověď
annas

Dnes hlídá rybníky tzv. rybářská stráž.
Chodí při výlovu rybníků hlídat i v noci. Jinak běžně dělá noční přepadovky., kontroluje rybáře, zda mají papíry, sledují noční pytláky.

V minulosti měl porybný na tzv. haltýři zázemí, teplo a bezpečí v době výlovů, když v noci chodil po vypuštěných rybnících a hlídal rybníky před poběry.

Rybaření v noci je účinné prakticky v jakoukoli roční dobu, včetně těch nejmrazivějších zimních nocí. V létě je ale přeci jenom ještě o něco efektivnější a navíc má zvláštní atmosféru.
Jednou z disciplín nočního rybolovu je přívlač. Spolu s muškařením se jedná o nejaktivnější u nás praktikovanou rybářskou techniku. Temnota mnohé komplikuje, ale i ulehčuje.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/nocni-lov-v-horku 0e8-/rybareni.aspx?c=A130801­_121008_rybare­ni_bma

Doplňuji:
Ano. I u řek fungují porybní., protože ne všichni rybáři dodržují předepsaná pravidla pro lov ryb. Pořádek u řeky proto častěji hlídají porybní, kteří kontrolují dodržování zákonů a střeží vodu před pytláky.

Svědčí o tom informace v odkazu
http://litome­ricky.denik.cz/zpra­vy_region/na-rybare-v-okrese-vyrazily-kontroly20100711­.html?reakce=lin­k&id=710122

Další odpovědi
beer

Na inkriminovaných místech chodí zejména v noci. Tady u nás třeba na VN Nové Mlýny. Rybáři tam totiž masivně nocují přímo u vody.
V noci bývají aktivní hlavně ryby dravé (candát, sumec, úhoř…), zabere ale např. i kapr.
Doplňuji:
Záleží jakou řeku máš na mysli. Dnes se většina vod zarybňuje uměle, tam rybáři chytají nejčastěji. Pokud je navíc úsek řeky v dosahu sídel, kontrolu můžeš potkat i v noci celkem pravidelně. Pak je ale spousta potoků daleko od civilizace, ve špatně přístupném terénu atd., voda není pravidelně a intenzivně zarybňována – zde jsou kontroly minimální, natož v noci.
Zkušenost, dříve jsem RS i vykonával ))

www

Pokud je řeka nebo její část, rybník či přehrada rybáři hojně navštěvována, chodí porybní (RS) v noci i tam.

Emefej

Rybářská stráž chodí zejména v noci.

annas

Můj soused je rybář, pravidelně jsem vidím, , jak jezdil večer nabalený chytat ryby. Naše město má ve znaku rybu. Rybářství se provozuje od 15. století. V posledních letech způsobily rybárům povodně a tornádo velké škody.