Avatar uživatele
terry

Chodci mají být osvětleni stejně jako cyklisti? Vpředu bíle a vzadu červeně? Když chodí v protisměru?

Mám na mysli chůzi za tmy po neosvětlené silnici.
Doplňuji:
Nejde mi o bláboly v zákoně, ale o to, abych byla ve tmě na silnici vidět a nemátla řidiče.
Samotnou mě neosvětlení chodci štvou. Nedávno jsem byla svědkem sražení neosvětleného chodce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 0 před 4127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
honza19hk

přímo světla mít nemusíš ale dost se doporučuje reflexní vesta.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Neviem ako u Vás, ale na SVK musí mať chodec mimo obce za tmy reflexnú vestu, tak isto aj cyklista mimo obce.A na vpredu biele a vzadu červené len na bicykli mimo obce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

U samostatných chodců je silně doporučováno oblečení s retroreflexivními prvky. Pokud jde ale o organizovaný útvar chodců a ty retroreflex prvky na oblečení nemají, musí být za snížené viditelnosti osvětleni, v podstatě jako auto – vpředu dvěma bílými a vzadu dvěma červenými světly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

V obchodní síti je možné si koupit zelené žluté či červené reflexční pásky na rukáv, nohu , reflexní opasek apod. myslím, že takové prvky přiměřeně nahradí světla. Mne se osobně nejvíc líbí ten opasek, můžeme ho mít v kapse, tašce apod, a večer dát přes oblečení.
Ale jsem pro, aby výrobci oblečení – svrchního, měli za povinnost reflexní prvky našívat. V poslední době si kupuji kvalitní bundy v pracovních oděvech. Dnes mnohé mají dobrý střih, kvalitní povrchovou úpravu a minimálně do švů vložené různé reflexční lemy. Stačí se za soumraku podívat na popeláře, silničáře, na hasiče a je patrné, jakou cenu má takový proužek na oděvu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Jo, nějaký takový bláboly, který stejně nikdo nedodržuje v zákoně jsou.
Doplňuji:
Tím že se osvětlíš, nikoho rozhodně mást nebudeš, naopak, jinak samozřejmě je dobré mít reflexní oblečení.

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

… a opilci by měli mít na hlavě blikající majáček 🙂

před 4127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

ne, blikající nos! 🙂

před 4127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Blikající nos by byl vidět jen zepředu 🙂

před 4127 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek