Badumtss

chlorid železitý

nachytal jsem do pet lahve chlor z elektrolýzy chloridu sodného. zelený plyn v lahvi sice nebyl ale chlor z ní byl cítit pořádně. hodil jsem do lahve šrouby s cílem vyrobit chlorid železitý podle reakce 2 Fe + 3 Cl2 → 2 FeCl3. nic se však nestalo. Nevíte někdo kde jsem udělal chybu?

Odpovědi
cochee

Šlo by ti to možná s práškovým železem a kdyby ten Cl měl větší koncentraci, tak by se ti možná podařilo ten prášek zapálit, ale za normální teploty nula nula nic 🙂

Bios

Molekulární chlor je dost stabilní molekula sama o sobě, doporučil bych ionizovat UV lampou pro zrychlení reakce. Teoreticky by s dostatečnou koncentrací chloru mohlo stačit i sluneční záření.