Chleba si pečete nebo kupujete a proč?

Brouzdal jsem po netu a našel jsem toto video: http://www.stre­am.cz/video/1874-jak-se-co-dela-chleba

Nejlepší odpověď
kapka

Peču si doma housky, případně ten pita chléb. Normálně v elektrické troubě. Bochník chleba jsem zatím ručně nezkoušela a pekárnu nemám.
V tom malém množství, co dělám /pravidelně z kila mouky/, mě strašně baví uhníst těsto. A pak ty housky uplést.
Housky a chleba samozřejmě převážně kupuju, jen někdy doma peču. Poprvý /a není to zas tak dlouho/, když jsem takhle pečivo upekla, tak to bylo z nouze, protože jsme daleko od krámu, auto nebylo a busem se mi nechtělo. To byl tak hezkej pocit, když se mi to povedlo a taky děti byly nadšený.
Mně přijde, že ta doba, kdy si lidi běžně pekli doma, měla něco do sebe. V tý písničce je to hezky: Když máš potíže…upeč třeba chleba… Na naházení chleba a housek do košíku v obchodě není nic až tak zábavnýho a uspokojujícího, snad jen když seženete tu housku za korunu a chleba za deset korun, určitý pocit štěstí se dostaví, ale jinak nic. Ještě možná, když seženete to pečivo ještě teplý a to si právě můžete zajistit doma a ještě bejt pyšný, jak se Vám to povedlo.
Jsem dojala sama sebe nad tou odpovědí, to se mi snad ještě nestalo. 🙂

Ty pekaři v tom příspěvku celkem sympaťáci, co?

Další odpovědi
annas

Dalši odpovědi v odkazu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkouseli-jste-si-delat-vlastni-chleba

Drap

Někdy peču, někdy kupuji. Podle toho, jaká je zrovna chuť a jak to vychází.

hanulka11

ten kousek chleba co sníme si koupíme , dnes je velký výběr

anonym

Poslední dobou si chleba pečeme doma a je opravdu výborný,ale občas jsme kupovali „podmáslový“,sice drahý,ale také dobrý.

Jikra

Chleba si kupuji protože vedle v baráku má pekárna svojí prodejnu a jejich výrobek to je prostě špica.