Avatar uživatele
anonym

Chleba si pečete nebo kupujete a proč?

Brouzdal jsem po netu a našel jsem toto video: http://www.stre­am.cz/video/1874-jak-se-co-dela-chleba

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4553 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Peču si doma housky, případně ten pita chléb. Normálně v elektrické troubě. Bochník chleba jsem zatím ručně nezkoušela a pekárnu nemám.
V tom malém množství, co dělám /pravidelně z kila mouky/, mě strašně baví uhníst těsto. A pak ty housky uplést.
Housky a chleba samozřejmě převážně kupuju, jen někdy doma peču. Poprvý /a není to zas tak dlouho/, když jsem takhle pečivo upekla, tak to bylo z nouze, protože jsme daleko od krámu, auto nebylo a busem se mi nechtělo. To byl tak hezkej pocit, když se mi to povedlo a taky děti byly nadšený.
Mně přijde, že ta doba, kdy si lidi běžně pekli doma, měla něco do sebe. V tý písničce je to hezky: Když máš potíže…upeč třeba chleba… Na naházení chleba a housek do košíku v obchodě není nic až tak zábavnýho a uspokojujícího, snad jen když seženete tu housku za korunu a chleba za deset korun, určitý pocit štěstí se dostaví, ale jinak nic. Ještě možná, když seženete to pečivo ještě teplý a to si právě můžete zajistit doma a ještě bejt pyšný, jak se Vám to povedlo.
Jsem dojala sama sebe nad tou odpovědí, to se mi snad ještě nestalo. 🙂

Ty pekaři v tom příspěvku celkem sympaťáci, co?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Dalši odpovědi v odkazu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkouseli-jste-si-delat-vlastni-chleba

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Někdy peču, někdy kupuji. Podle toho, jaká je zrovna chuť a jak to vychází.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

ten kousek chleba co sníme si koupíme , dnes je velký výběr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Poslední dobou si chleba pečeme doma a je opravdu výborný,ale občas jsme kupovali „podmáslový“,sice drahý,ale také dobrý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Chleba si kupuji protože vedle v baráku má pekárna svojí prodejnu a jejich výrobek to je prostě špica.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek