iwetax

Chlap křičí z okna sprostá slova

Jsou tady čtyři paneláky a žádné dětské hřiště. Děti si tedy chodí hrát na travnatou plochu mezi panelákama. Občas si hrají i s naším Zlatým retrývrem, kterýmu hází míček a pak ji honí. Je to parta asi 12 malích dětí ve věku od 3. do 9.let. Samozřejmě můj pes je pro ně velkým zpestřením a tak u toho hodně pískají a křičí.

A v prvním patře bydlí už od pohledu divnej chlap ( je hrozně tlustej a smrdí) a ten , jak začnou děti křičet tak začne hrozně sprostě nadávat. Včera a dnes už to bylo do nebe volající( "parchanti držte hu.y. Vy krá.y, vy svi.ě. Já vezmu toho čokla, já ho nakopu) . Dokonce vykřikoval, že nás všechny postřílí. Podle mě je nějakej nemocnej. Dětem to nevadí, protože na ně takto křičí pořád, tak už si toho nevšímají. Jenže to vadí mě, protože nevím čeho je schopný.

Dnes jsem měla chuť zavolat policii, ale nechtěla jsem se pouštět do žádných větších akcí. Podle mě je to blázen. Co by jste mi radili?
Doplňuji:
Drap : a můžu to udělat tak, aby se nedozvěděl, že jsem to byla já?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud používá třeba to, že někoho postřílí, tak bych zavolal policii, nebo podal stížnost na městský nebo obecní úřad. Je to přestupek proti občanskému soužití a vyhrožování

Další odpovědi
anonym

Zkusme postupovat v klidu a systematicky.
Pod okny si hraje 12 dětí a pes. Z vašeho dotazu na kočárek ve vlaku, lze usuzovat, že 2 děti jsou vaše. Tzn. že těch zbývajících 10 dětí má také své rodiče nejspíš v nejbližším sousedství.
Takže jako 1. krok bych se zkusil domluvit s ostatními rodiči, společně se obrátit na občanskosprávní odbor MÚ a v případě přímého ohrožení městskou policii. Ta sice nemá oprávnění vstupu do bytu (pouze při přímém napadení), ale zato přijíždí operativně a přednostně řeší narušování občanského soužití a přestupky.
Právní kvalifikaci by v tomto případě naplňoval trestný čin vyhrožováním násilí a zabitím proti skupině obyvatelstva, což je aspekt v poslední době velice ostře sledován.
Můžete použít precedent manželů Malhockých v Č. Budějovicích, kde po pohrůžkách a následném pochybení policie, došlo k dvojnásobné vraždě. Policie ČR z toho má dodnes velké problémy s vnitřní inspekcí a na všech služebnách byli poučeni o patřičné prevenci a postupu.
Doplňuji:
Při volání na bezplatnou linku (158 policie ČR, 156 MP) je nutno uvést místo, popis přestupku a volajícího, ale lze uvést žádost v rámci ochrany svědků. Asi mu dojde, že volal někdo ze sousedů, ale při počtu rodičů 12 dětí, příp. dalších sousedů, by zřejmě jen obtížně někoho identifikoval.

Kric.ouwner

Nedělejte si nic z „Arygnoce“ , bude to určitě starý zapšklý chlap který nemá přátelé a nemá rád nikoho kolem sebe ani zvířátka protože v životě nic nedokázal , ale zpět k vašemu problému pokaď vám říká nebo to dokonce i řve před Dětmi a je takto sprostý tak to stačí nahrát nenápadně na telefon nebo na kameru a dát to na policii protože , jestli vám říká věci typu zabijí vás nebo že vás dokonce postřílí tak se to dá brát v tom lepším případě jako vyhrožování později jako stoolking a v tom horším jako „vražda“ ( ano vražda ve stádiu pokusu dobrej právník to dokáže uhrát , a pak také ohrožování mravné výchovy dítěte , takže máte li pořádnej důkaz tak mu policie čr může dát zákaz vstupu v obci z které jste 😉 .

Zdroj: zakony.cz

HOMER

to arygnoc:Takže podle tebe si děti nemůžou na sídlišti hrát?Té odpověďi bych dal palec dolů,bohužel už nějakou dobu palce dolů dávat nejdou.Co to je košér?..No to je jedno.

Prostě na něj tu policii zavolej,možná bude vědět kdo to byl,ale děti by ti za to stát měly!Tak nebuď srab..

led

Popisujete klasický sídliskový folklór. Všade, nielen u vás, sa nájdu zástanci detského kriku a radosti a zástanci absolútneho ticha. Podľa dlhoročných pozorovaní vyhrávajú tí prví k detskej radosti. Deti väčšinou vedia rozoznať, koho si všímať a koho nie.
Dotyčný okenný kriklúň sa sám posúva do pozície zaznávaného a odsudzovaného človeka a môže sa stať, že s ním časom neprehovorí ani číslo na dome. V prípade, ak by sa začal prikláňať k fyzickému násilu, volajte políciu.

Michal Kole

Já bych raději tu policii zavolal, ALE NE MOBILEM před jeho oknem.
Doplňuji:
Co zavolat anonymně na policii nebo požádat o nezvěřejňování identity, že máte strah před pomstou.

simonka

Také bych volala policii a třeba z telefonní budky nebo anonym. Jen takovou perličku na závěr, kamarádka má se sousedem též spory, řešila to přes policii, obecní úřad, hygienika – vše anonym, soused nevěděl, kdo podal stížnost až došla pro radu k právníkovi s tím, aby neuváděl jeho jméno a co myslíte on napsal sousedovi hezký dopis, s tím, že když se nevyřeší daný problém bude se to projednávat u soudu. Ve zmíněném dopise od právníka figurovala celá adresa stěžovatele, tak kamarádka má nyní strach co bude dál.....

arygnoc

no jo, ale působit hluk a rušit tim sousedy, to taky není celkem košér.

se nedivím, že takhle reagoval, já osobně bych to pokládal za schválnost (ano, nemám rád pejskaře, pes nepatří do paneláku).

na druhé staně uznávam, že ním zvolený způsob není také zrovna košér, ale uznávám, hluk leze na nervy i mně (proto nebydlím v paneláku).

takže – jestli vám vadí jeho chování (jako vaše jemu), neprovokujte ho, vemte hafíka na obojek a jděte ho vyvenčit (nebo „utahat“) někde jinde.

jo – u vás neplatí vyhláška, že pes má být na vodítku a mít náhubek? (ukliďte si napřed na svém dvorečku, potom koukejte k sousedům!)