postcd

Chemoterapie, ne syrová zelenina?

Při chemoterapii po operaci rakovinného nádoru není vhodné jíst více syrové zeleniny jelikož zpracování syr. zeleniny dost zaměstnává, vysiluje tělo? Je tento přístup podle vás vhodný? Odůvodněte prosím

Nejlepší odpověď
anonym

Mě ji lékaři při chemoterapii nezakázali. Nebyla klasická, ozařování, ale něco mi píchali.Sice je těžká na zpracování, ale jsou to přírodní vitamíny a tělo je potřebuje. Po nádoru v trávícím traktu mám problém s ovocem a zeleninou, řeším vitamíny z lékárny, nemám radost, je to chemie, bohužel tělu to nějak dodat musím.
Závěr: Jde spíše o mikroby na syrové zelenině, které mohou využít oslabení imunitního systému. Po menší tepelné úpravě nebo jen umytí by neměl být problém.

Další odpovědi
arygnoc

česílko:

„Mě ji lékaři při chemoterapii nezakázali. Nebyla klasická, ozařování, ale něco mi píchali.“

„klasická“ CHEMOterapia je potlačenie rastu a zničenie nádoru CHEMICKOU, tj medikamentami vpravenými do organizmu („ale něco mi píchali“) – chemický prevít zničí biologický prevít.

ožarovanie sa RÁDIOterapia.

ad strava:

pokiaľ lekár neurčí inak, strava má byť vyvážená a energetická – teda normálna, bez nejakých výrazných obmedzení, vhodné je i doplňovať vitamínmi z lekárne (opäť ale dbať rady lekára, žiadne „bomby“).

väčším problémom je nechutenstvo, ako spomalené (zhoršené) trávenie.
napr. pri slabosti riešením môže byť do mäkka uvarená strava (husté polievky a pod), ale toto vám určite poradí i dietológ na onkológii.