Sarrow

Chemická reakce – Opravdu to funguje?

V adventuře Posel Smrti 2 jsem se měl dostat z „vězení“ v jednom starém podzemním bunkru, hlavní hrdina (student fyziky) mi poradil jak vytvořit směs se kterou bych mohl zničit zámek, využil jsem k tomu vybavení které jsem našel v této „cele“ (vybavené jídlem, vodou, vařičem, hliníkovími tácky a zapalovačem), seškrábal jsem hliník z hliníkového tácku a rez z věznících tyčí, tuto směs jsem vložil do otvoru zámku a pomocí prskavky (kterou jsem dostal od jednoho kluka z města) jsem touto směsí zámek na mřížích zničil…

Opravdu to funguje?
Doplňuji:
Jo, omlouvám se, zapomněl jsem zmínit příbor.

Nejlepší odpověď
beer

Pravdou je, že hliník hoří. Jenže bys potřeboval z něho piliny, nebo velmi tenké proužky a na toto v té místnosti nic nemáš..

Další odpovědi
anonym

V zásadě ano – koneckonců když smícháš ledek, síru a dřevěné uhlí, taky to bouchá (této směsi se také říká střelný prach 😉 )…
Akorát to ´namíchání´ ve hře je ´kapku´ jednodušší, než ve skutečnosti.
😉
Každopádně to ve skutečnosti raději nezkoušej, prskavka tě minimálně může až nechutně popálit.

Emefej

Smícháním hliníku a oxidu železitého vznikne termit. Při jeho hoření může vznikat teplota přes 2000°C.