Avatar uživatele
anonym

Chci začít prodávat zboží přes internet,ale dočetla jsem se, že musím mít živnostenský list.

Jsem nyní vedena na úřadu práce. A mít současně živnost a být na úřadu práce není možné. Nyní si mohu přivydělat max. 4 000,–Kč a přitom být na ÚP. Jak z toho ven, když to chci jako přivýdělek – počítám, že to hodí max. 1 000,–kč měsíčně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4758 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Pokud se jedná o občasný a mimiřádný prodej živnost nepotřebujete, pokud chcete prodávat dlouhodobě živnost už potřebujete.

Podle zákona je podnikání _soustavná_ činnost pod vlastním jménem za účelem zisku a na vlastní odpovědnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iq

Pokud budete prodavat zbozi v bazaru, nebo na aukcich jako např. Aukro,nebudete mit vlastni shop ani int.stranky a jedna se o tyto castky co pisete,tak tam to klidne muzete prodavat,bez toho,aniz by jste se cehokoli dopoustela.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

Pokud chcete prodávat pravidelně a opakovaně, budete zboží nakupovat a poté dál prodávat, pak rozhodně živnostenský list mít musíte. Něco jiného je, pokud třeba v aukci prodáte svou starou ledničku, kterou už nepotřebujete…

Výdělek 1000,– Kč měsíčně je velmi malý na to, aby jste se odhlásila z ÚP a platila si sama zdravotní pojištění. Příp. se domluvit s nějakou kamarádkou, která již ŽL má a podniká a pomáhat jí. Jiné řešení mě nenapadá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek