Questman

Chci v rámci vzdělávání navštívit koncentrační tábor/y. Který?

Určitě chci navštívit Osvětim. Které další byste mi doporučili? Nevím totiž, jaké jsou přístupné, a jak kvalitní je jejich správa. Jak je na tom npř. Dachau?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak třeba v Dachau jsem zrovna byla. Bylo to při mé první návštěvě Západního Německa někdy v r.1982 a moc mě překvapilo, jak Němci, kteří vlastně zavinili válku, udržují pomník svého selhání. Byl to velký zážitek a pochybuji, že to po letech bude jinak. Baráky jsou stržené, je tam jen nějaký ponechaný na ukázku, ale hromada dětských botiček u pece mi nikdy nezmizí z hlavy.

Další odpovědi
hanulka11

také není daleko Mauthausen
http://www.mau­thausen.cz/uvod­.html