Avatar uživatele
flodur

Chci udělat okurky rychlokvašky.Re­ceptů jsem na vyhledávači našel velké kvantum,ale jde mio tuto ingredienci-OCET.

V některých receptech ocet ano v některých ne.Kvašení prý podporuje neopraný vinný a višňový list,ocet prý kvašení ničí.Jaké máte zkušenosti? PORAĎTE.Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda, elektrikář před 5012 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nemýt okurky? Naložit je s prachem či blátem?

Já je namočím na několik hodin do čisté vody, odrhnu jemným kartáčkem, uříznu špičky na obou stranách, propíchám vidličkou a skládám do kameninového hrnce nebo čtyřlitrové zavařovací sklenice. Důležitý je správný poměr soli na litr vody. Prokládám je koprem, višnovým, vinným listem. Může se přidat i česnek. Kůrku nedávám. Okurky vev nádobě natlačím a zatížím je. Nechám v teple. Asi po týdnu se dají konzumovat.

Jde o mléčné kvašení, takže ocet se nedává – to by už nebyly kvašáky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já do kvašáku ocet flodure nedávám vůbec.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vecernice

Do kvašáků dáváme višnˇový,křenový a vinný list.Pak kopr,sůl a to hodně a kůrky,nebo kousky tvrdého chleba,který podporuje kvašení.Jeden kamarád tam dává všechno stejně,jen přidává rychlosůl místo obyčejné a tvrdí,že jsou ještě rychleji.Ocet ale nedáváme.Okurky se nemyjou a dokonce se do nich dělají dírky,aby to šlo rychleji.Víc nevím a tak nepovím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

Brr , ocet?? To snad ne! Probíhá tam úplně jiný druh kvašení, s octem by se to asi zvrhlo někam jinam.PS: kůrky chleba jsou dobré ale stačí i lžička cukru.Jinak díky za nápad, ráno jdu na ně !!Na rychlokvašky,pocho­pitelně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elekrikář

V rychlokvaškách probíhá mléčné kvašení ocet se do nich přidávat nemusí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Ocet nedávejte.Ale jak bylo řečeno listy,chleba ap. Chcete rychlokvašky,ne nakládané okurky.Úspěch přeje Michal.

Zdroj: 30let života v kuchyni

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Rychlokvašky mají krátkou dobu spotřeby.Po nějakém čase se začnou kalit, a chytat křís.Pro delší uchování je jde sterizovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek