flodur

Chci udělat okurky rychlokvašky.Re­ceptů jsem na vyhledávači našel velké kvantum,ale jde mio tuto ingredienci-OCET.

V některých receptech ocet ano v některých ne.Kvašení prý podporuje neopraný vinný a višňový list,ocet prý kvašení ničí.Jaké máte zkušenosti? PORAĎTE.Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Nemýt okurky? Naložit je s prachem či blátem?

Já je namočím na několik hodin do čisté vody, odrhnu jemným kartáčkem, uříznu špičky na obou stranách, propíchám vidličkou a skládám do kameninového hrnce nebo čtyřlitrové zavařovací sklenice. Důležitý je správný poměr soli na litr vody. Prokládám je koprem, višnovým, vinným listem. Může se přidat i česnek. Kůrku nedávám. Okurky vev nádobě natlačím a zatížím je. Nechám v teple. Asi po týdnu se dají konzumovat.

Jde o mléčné kvašení, takže ocet se nedává – to by už nebyly kvašáky.

Další odpovědi
panenka

Já do kvašáku ocet flodure nedávám vůbec.

vecernice

Do kvašáků dáváme višnˇový,křenový a vinný list.Pak kopr,sůl a to hodně a kůrky,nebo kousky tvrdého chleba,který podporuje kvašení.Jeden kamarád tam dává všechno stejně,jen přidává rychlosůl místo obyčejné a tvrdí,že jsou ještě rychleji.Ocet ale nedáváme.Okurky se nemyjou a dokonce se do nich dělají dírky,aby to šlo rychleji.Víc nevím a tak nepovím.

9 řemesel

Brr , ocet?? To snad ne! Probíhá tam úplně jiný druh kvašení, s octem by se to asi zvrhlo někam jinam.PS: kůrky chleba jsou dobré ale stačí i lžička cukru.Jinak díky za nápad, ráno jdu na ně !!Na rychlokvašky,pocho­pitelně.

Elekrikář

V rychlokvaškách probíhá mléčné kvašení ocet se do nich přidávat nemusí.

Michal

Ocet nedávejte.Ale jak bylo řečeno listy,chleba ap. Chcete rychlokvašky,ne nakládané okurky.Úspěch přeje Michal.

Zdroj: 30let života v kuchyni

elektrikář

Rychlokvašky mají krátkou dobu spotřeby.Po nějakém čase se začnou kalit, a chytat křís.Pro delší uchování je jde sterizovat.