mishu

Chci učit dějepis a občanku. Jaké budu mít uplatnění ..

Ahoj 🙂 chtěla bych se zeptat … chci si podat přihlášku na pedagogickou fakultu a učit dějepis a občanku. Chci se zeptat zda se uplatním na trhu práce s těmito obory … chtěla bych učit na střední škole … ale pokud bych nenašla uplatnění na střední tak si myslím že bych mohla učit na základce. Chtěla bych poradit zda je to dobrý nápad. Děkuji předem.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud budou na některé škole potřebovat někoho kdo by učil dějepis a občanku, tak dobré. V opačném případě méně dobré.

Další odpovědi
Kelt

Pokud budeš mít místo a koho učit a budeš dobrá, tak možná, že jsi našla smysl své práce. Držím palce, aby to vyšlo. Ale jak to sleduji, učit budeš až za několik let. A záleží kde, kolik tam bude dětí, studentů a podobně. A abych neměl jenom pozitivní tvrzení, tak počítej s tím, že nějaký chytrák na Ministerstvu školství může tyto předměty vyškrknout z osnov. Tak by to asi nebyla moc výhodná volba.

mandat

Jistě. Můžeš učit. Nebo být profesionálním řidičem (je to podobně placen) a samozřejmě jít k popelářům.

lenies

Budu naprosto upřímná, s těmito obory se na trhu práce nemáš šanci uplatnit (jen tak mezi námi, to ani 70% všech vystudovaných vysokoškoláků z ostatních v. škol). Krom toho před vánocemi jsem viděla ve zprávách reportáž o tom, jak mgr. s aprobací na dějepis a občanku hledá už 3 roky práci (z toho si obrázek udělej sama). Protože práce ve školství prostě není, protože podíl vysokoškoláků s tímto vystudovaným oborem mnohonásobně převyšuje počet pracovních míst ve školách, navíc se spousta obecních škole ruší = sníží se počet pracovních míst → ti co ztratili práci ji opět hledají. Zkus si najít, kolik studentů tvůj obor ročně přijímá, to vyděl 2 a máš počet absolventů, kteří každý rok ten obor opustí. Navíc by jsi rovnou musela jít po bc. i na mgr. protože už i na ZŠ požadují magisterské vzdělání.

mishu

Nooo bohužel s tím ministerstvem je to tak nooo …
Já chtěla původně učit biologii a dějepis … ale jelikož si to chci dělat dálkově tak nemám moc na výběr … a našla jsem právě v Liberci že ktomu dějepisu to jde i s občankou studovat dálkově.Tak jsem si řekla proč ne. 🙂 Tak teď sama nevím teda co dělat. Myslím si … že dějepis na základce se bude učit stále .. a k tomu ta občanka … tak by to nemuselo být marný … ale jak říkám sama nevím teda teď 🙂